Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Hybš skončil se zlomeninou, podle Klokanů ale vyloučení Barteka bylo přísné

Praha - Po zákroku Davida Barteka z Bohemians skončil sparťanský obránce Matěj Hybš v nemocnici, hostující Klokani ale přesto tvrdili, že trest byl přísný. Bartek viděl za faul na domácího obránce ve 23. minutě zápasu druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

David Bartek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

První napomínání v deváté minutě považoval Bartek za přísné. Záložník Bohemians v polovině první půle ve vzdušném souboji udeřil Hybše do obličeje a sudí Karel Hrubeš mu po chvilce váhání udělil druhou žlutou kartu. Hybš po ošetření ještě dohrál poločas, ale do druhého dějství už nenastoupil.

"Po zákroku Barteka je vážně zraněný, má zlomenou kost v obličeji. Nechali si ho v nemocnici," řekl kouč Sparty Zdeněk Ščasný po výhře jeho týmu 3:0. Vyšetření v nemocnici potvrdilo, že si sparťanský fotbalista Matěj Hybš odnesl z nedělního utkání s Bohemians Praha 1905 zlomeninu v oblasti očnice. Operace však není nutná, a tak byl levý bek propuštěn do domácího léčení. Délka jeho absence však není známa.

Bartek tvrdil, že se jednalo o neúmyslný zákrok. "Já jsem o něm věděl, že jdeme do souboje. Rozhodně jsem ho nechtěl udeřit do obličeje. Prostě jsem šel do souboje, odrážel jsem se rukama a bohužel jsem ho asi trefil. Přišla okamžitě druhá žlutá a červená," podotkl Bartek.

První karetní napomínání se hostům příliš nezdálo. "Šel jsem do souboje, myslel jsem, že budu mít balon, ale bohužel jsem ho netrefil. Přišla okamžitě žlutá karta bez nějakého varování. Dva fauly, dvě žluté karty. To mi přijde moc tvrdé," mínil sedmadvacetiletý Bartek.

"Podle mě ta první žlutá karta v deváté minutě byla hodně přísná, takových soubojů je ve hře nespočet. Některé jsou odpískané, některé ne. To by pak hráči nemohli chodit do soubojů," prohlásil trenér Bohemians Roman Pivarník. "Oba zákroky Barteka byly za hranou, ale jinak myslím, že to nepřekročilo únosnou mez. Hosté hráli agresivně, hodně běhavě, ale ne zákeřně," dodal kouč Sparty Ščasný.

Bartek se spoluhráčům za vyloučení omlouval. "Bohužel jsem oslabil mužstvo a moc mě to mrzí. Je těžké hrát takhle dlouho o deseti na Spartě. Sparta toho využila a vyhrála," litoval Bartek, po jehož zákroku v nedávném duelu v Liberci utrpěl zranění Lukáš Bartošák. "Stalo se mi zatím jednou, že jsem byl vyloučený. Ale to až asi v 80. minutě. Takže tohle je smutná zkušenost," posteskl si Bartek.

"Jsou situace, kdy se na hráče zlobíte, v tomhle případě z mého pohledu ne. Ještě se na to musím podívat. Ale nemám Davidovi moc co vyčíst, bylo to nešťastné," doplnil kouč Pivarník.

Je nám líto, video expirovalo.
Lafata: Ještě jsme téměř na začátku ligy


Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy