Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Hübschman už další ligovou sezonu nepřidá, v kariéře ho čeká nová fotbalová výzva

Vítěz Poháru UEFA se Šachtarem Doněck a bronzový medailista z památného mistrovství Evropy 2004 Tomáš Hübschman ukončil profesionální kariéru. Posledním klubem dvaačtyřicetiletého záložníka tak zůstane Jablonec, v jehož strukturách bude pokračovat. Zároveň se přesune do role fotbalového agenta.

Tomáš Hübschman (uprostřed) v dresu Jablonce
zdroj: facebook.com/FK Jablonec

Na Střelnici přišel v roce 2014 ze Šachtaru. "Roky v Jablonci utekly jako voda. Zažili jsme krásné časy, dvakrát jsme hráli v základní skupině evropské soutěže, dostali jsme se několikrát do nejlepší trojky, hráli několik finále Českého poháru. Ale čas nejde zastavit," uvedl na klubovém webu Hübschman, který za reprezentaci odehrál 58 utkání a vstřelil jeden gól.

V Jablonci se stal velkou oporou a jednou z hlavních osobností ligy. "Je to deset let, není to jeden rok a konec. Tomáš tady zanechal nesmazatelnou stopu jako hráč a velká osobnost. Teď se bude etablovat v nové roli, blízké sportovnímu řízení klubu a reprezentativní úrovni," ocenil šéf klubu Miroslav Pelta.

Hübschmanova nová funkce v Jablonci bude teprve upřesněna, je nutné ji podle řádů sladit s rolí agenta. "Teď pro mě přichází nová výzva, kdy budu předávat své zkušenosti mladším hráčům, aby mohli zažít úspěšnou a dlouhou kariéru," nastínil Hübschman, jenž se stal v dubnu druhým nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v české nejvyšší soutěži. Ve vyšším věku si ligu zahrál pouze třiačtyřicetiletý Josef Jindřišek z Bohemians Praha 1905.

V roce 2002 získal Hübschman zlato na evropském šampionátu hráčů do 21 let. V české lize odehrál 365 zápasů a dal šest gólů. Se Spartou získal mistrovský titul, se Šachtarem opanoval osmkrát ukrajinskou ligu a čtyřikrát ukrajinský pohár.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články