Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Hubník už Olomouci nepomůže, v 37 letech ukončil fotbalovou kariéru

Bohatá kariéra je u konce. Bývalý fotbalový reprezentant Roman Hubník končí jako profesionální hráč. Sedmatřicetiletý obránce naposledy působil v Olomouci. Hubník získal tři mistrovské tituly s Plzní a jeden s pražskou Spartou.

Roman Hubník
zdroj: ČTK

Hubník se do mateřské Olomouce vrátil před dvěma lety po vypršení smlouvy ve Viktorii, kde také dělal kapitána.

"V Plzni to byly neskutečné časy. Řadím to v kariéře nejvýš. Díky Lize mistrů a taky, že jsem se dostal i do reprezentace. V Hertě jsme postoupili do Bundesligy, což beru taky jako takový malý titul. Tituly v Plzni jsem si ale užíval asi nejvíc," řekl důrazný stoper, který v zahraničí oblékal i dres FK Moskva.

V české nejvyšší soutěži si připsal 307 utkání, 12 gólů a osm asistencí. Jubilejního 300. startu dosáhl v březnu proti Liberci. "Je pravda, že když jsem se z Plzně vracel do Olomouce, tak už jsem to v hlavě měl, že by bylo hezké na těch 300 zápasů dosáhnout. Je to klub legend a něco to opravdu znamená. Ale teď jsem rád, že už to mám za sebou," uvedl tehdy Hubník.

Nyní se bude naplno věnovat svému podnikání. "Věřím, že se mi v něm bude dařit. Díky všem," dodal Hubník, jenž za národní tým odehrál 30 duelů, dal tři branky a zúčastnil se dvou evropských šampionátů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články