Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Hubník: Strahov nebude pro Slavii příjemný. Stát se může cokoliv

Brno – Plzni už se titul viditelně vzdaloval, v posledních vteřinách zápasu v Brně ale Michael Krmenčík udržel Viktorii naději. Nyní budou Plzeňští chtít, aby Zbrojovka dokázala potrápit Slavii v azylu na Strahově, kam se sešívaní musejí uchýlit na poslední zápas sezony. A Roman Hubník věří, že to pro Slavii nebude žádná příjemná zkušenost.

Utkání Brno - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Pořád žijeme a může se stát cokoliv. Prostředí na Strahově určitě není pro Slavii příjemné. My doma s Jihlavou budeme chtít vyhrát. Uvidíme, jak Brno Slavii potrápí," kalkuloval po utkání Hubník, jenž je přesvědčen, že Zbrojovka sílu na to má.

"Předvedla to v několika venkovních zápasech. Liga je vyrovnaná. Znovu proto opakuji, stát se může cokoliv. Věřím, že Brno minimálně remízu uhraje," tvrdí plzeňský kapitán, který se ale bezprostředně po zápase se soupeři z Brna o závěrečném kole nebavil.

"Nebyla na to síla. Všichni jsme po utkání padli, neboť jsme dali do svých výkonů maximum," přiznal Hubník, jenž sobotní duel ze svého pohledu popsal jako nesmírně těžký.

"Chtěli jsme zejména ve druhém poločase více držet míč, abychom soupeře unavili. Brno pak hrozilo z nebezpečných brejků. Jsem rád, že jsme závěr zvládli a vstřelili potřebný gól," uvedl plzeňský stoper, jenž připustil, že ve výkonu Plzně byla i nervozita.

"Myslím si, že Brno zejména v domácím prostředí předvádí velice dobré výkony. Chtěli jsme hrát více po stranách. Ale soupeř tyto prostory dobře zavíral. Nakopávali jsme balony před branku, které brněnští obránci s přehledem odvraceli," hodnotil hru kapitán Plzně.

Beznadějnou snahu o zteč brněnské branky ukončila až devadesátá minuta, kdy se konečně Plzeň prosadila. Po pravé straně zaútočil Kopic a z jeho přihrávky vstřelil Krmenčík jediný gól zápasu.

"Paradoxem, bylo, že jsme míč propasírovali do šance a dali gól po zemi. Tam byla cesta. Jsem rád, že jsme v Brně vyhráli. Dnes jsme chtěli trochu více než soupeř," prohlásil Hubník. Přiznal, že se nejen on, ale ani spoluhráči nezajímali o průběžný výsledek Slavie. Ten se dozvěděli až po zápase.

Plzeňské fotbalisty v pátek večer zasáhla smutná zpráva o úmrtí jejich bývalého spoluhráče Davida Bystroně, který spáchal sebevraždu. "Během několika týdnů se to stalo už podruhé. Naše koncentrace na zápas ale byla stejná. Chtěli jsme v Brně vyhrát a toto vítězství můžeme věnovat Davidovi," dodal Hubník.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy