Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Hrát s Karvinou můžeme a pokusíme se to otočit, řekl po porážce jihlavský Zoubele

S jednobrankovou ztrátou půjde do odvetného duelu baráže o nejvyšší soutěž Jihlava, která na stadionu Karviné prohrála 1:2. Záložník Lukáš Zoubele byl ve Slezsku s herním projevem druhého celku druhé ligy spokojen a věří, že v nedělní odvetě může se spoluhráči zaútočit na postup mezi elitu.

Jihlavský Lukáš Zoubele (vpravo) v souboji s Lukášem Budínským z Karviné
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

V prvním poločase zahodil Zoubele dvě slibné šance, ale zakončení si nevyčítal. "Nevím, co bych podruhé udělal jinak a lépe. Prostě chyběl kousek štěstí. Nejprve mi dával míč Honza Javůrek pod sebe, levačkou jsem vystřelil a pak už to je o štěstí. Druhý pokus jsem dával k tyči a gólman mi to konečky prstů vyškrábl. Snad to přijde v odvetě," řekl.

Jihlavě se dokonce podařilo i vyrovnat. Klímovu dalekonosnou ránu dorazil do sítě právě Zoubele, ale branka neplatila kvůli ofsajdu. "Neviděl jsem to. Dorážel jsem míč, nemohl jsem kontrolovat, kde byl stoper a kde gólman. Ale pomezní to zvedl, takže to asi ofsajd byl a nemá cenu to řešit," konstatoval rodák z Ústí nad Labem.

Jihlavští však na půdě prvoligového týmu podali sebevědomý výkon a v některých pasážích soupeře přehrávali. "První poločas byl vyrovnaný, druhý jsme byli trochu lepší. Výsledek je otevřený. Chtěli jsme to odehrát tak, abychom doma měli šanci hrát o postup, což se povedlo. Prohra nás mrzí, ale uvidíme v odvetě," prohlásil zkušený záložník.

Druhý duel se bude hrát na Vysočině v neděli. Podle pohárové matematiky musí domácí vstřelit minimálně gól, zatímco hostům by stačila i remíza. "Jeli jsme sem udělat co nejlepší výsledek a zkusit vyhrát. To sice nevyšlo, ale doma se pokusíme udělat maximum, abychom to otočili. Dneska jsme se přesvědčili, že s nimi hrát můžeme," zakončil Zoubele.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy