Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hloušek se v Plzni neprosadil a odchází, na hostování míří do Kaiserslauternu

Po loňském příchodu z polské Legie Varšava mění Adam Hloušek opět dres. Obránce či záložník putuje na roční hostování s opcí do třetiligového německého Kaiserslauternu, kde působil už na jaře 2011.

Adam Hloušek z Plzně (vpravo) v utkání s Ostravou
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Mám radost, že jsem se vrátil. Když jsem na 'Betze' (přezdívka stadionu, pozn. autora) v neděli zavítal poprvé, měl jsem husí kůži. Opravdu se těším, až zde začnu opět hrát a trénovat. Cílem nás všech je postup do druhé ligy," řekl Hloušek.

Kromě Kaiserslauternu působil osminásobný český reprezentant v Německu i v Norimberku a Stuttgartu. 

"V Adamovi získáváme ostříleného, fyzicky silného a mezinárodně zkušeného hráče, který umí hrát jak na pozici levého obránce, tak i záložníka. Adam zná německý fotbal - ví, co je v Kaiserslauternu důležité. Díky svým zkušenostem ponese zodpovědnost za tým," uvedl sportovní ředitel Boris Notzon. Za Hlouškovo angažmá poděkoval bývalému hráči Kaiserslauternu Pavlu Kukovi ze společnosti ISM, jež hráče zastupuje.

Dvojnásobný bundesligový šampion Kaiserslautern sestoupil v roce 2018 do třetí ligy. V uplynulém ročníku skončil desátý. V klubu je výrazná česká stopa, v minulosti za něj nastupovali i Miroslav Kadlec, Vratislav Lokvenc, Jan Morávek, Jan Šimůnek nebo Jiří Bílek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy