Následuje
SP Německo

Heinz v Olomouci končí. Na jeho post mám Ordoše, tvrdí Pivarník

Olomouc - Sigma Olomouc nadále nepočítá se svou někdejší oporou Markem Heinzem. Ten se po angažmá v jedenácti českých i zahraničních klubech loni vrátil zpátky do místa svého rodiště, za olomoucký klub ovšem odehrál na podzim jen jediný zápas. "S Markem dál nepočítáme. Do přípravy s naším týmem nenastoupí, má zelenou hledat si angažmá. Dostával málo prostoru a pro takového hráče by byla škoda, kdyby tu zůstal dál," uvedl trenér Pivarník.

Marek Heinz v dobách reprezentačního angažmá
zdroj: ISIFA

Pětatřicetiletý ofenzivní univerzál Heinz v první části sezony odehrál jen 17 minut jako střídající hráč v prvním kole v Českých Budějovicích. Pak už se v ligovém utkání na hřišti neobjevil. Teď hráč, který zazářil před osmi lety v lize v dresu Baníku Ostrava a pak i na mistrovství Evropy, v plánech kouče Romana Pivarníka nefiguruje. Preferuje totiž na stejný post Michala Ordoše.

Ten se na podzim blýskl dvanácti góly a vysloužil si také premiérovou pozvánku do reprezentace před listopadovým přípravným utkáním se Slovenskem. "Nelze říct, že by mě Marek (Heinz) zklamal, protože tu možnost nedostal. Na tom postu se chytil Ordoš, dal dvanáct gólů v patnácti zápasech, jednoduše tam Marka nepustili," řekl Pivarník.

Vedení Sigmy, které po podzimu patří čtvrté místo v lize, se rozloučí i s dalšími hráči. Po pěti a půl letech v klubu končí brazilský defenzivní univerzál Daniel Rossi. Na odchodu je také ruský stoper Igor Golban, jenž přišel před letošní sezonou na hostování z Lokomotivu Moskva. Smlouva skončila náhradnímu brankáři Martinu Šustrovi. Pivarník nevyloučil, že do zimní přípravy vezme některé talentované mladíky z třetiligové juniorky.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy