Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Hašek: V jednu chvíli jsem byl téměř rozhodnutý, že přestanu trénovat

Praha – Martin Hašek povede Bohemians 1905, ale chybělo málo a mohlo být všechno jinak. Někdejší kouč Sparty byl předloni rok bez angažmá a vážně uvažoval, že s koučováním skončí. Pak ale na začátku loňského roku přišla nabídka od druholigové Vlašimi a teď šance v prvoligovém celku.

Je nám líto, video expirovalo.
Trenér Hašek se oficiálně ujal Bohemians 1905

"(Po konci u A-týmu) jsem dělal u béčka Sparty, pak ve druhé lize, pak jsem byl rok bez angažmá. Říkal jsem si, že mám docela velké zkušenosti jako hráč i na té nejvyšší úrovni, v Lize mistrů, v reprezentaci. Tři a půl roku zkušeností ve Spartě, vystudovaná vysoká škola obor pedagogika sport. Čili že by takový profil mohl někoho zajímat," řekl před tréninkem s novým týmem Hašek.

"Postupem času jsem ale přestával věřit a v jednu chvíli jsem byl téměř rozhodnutý, že opustím tento obor. Už jsem rozbíhal jiný byznys. Ale pak trenér Petržela odešel do Baníku, já dostal pozici ve Vlašimi, začalo mě to tam zase hrozně bavit a teď jsem tady," dodal sedmačtyřicetiletý kouč.

Martin Hašek:

"Myslím, že už nejsem tolik tvrdý. Člověk dozrává, stárne, tak jsem k tomu nějak postupně dospěl. Trochu jsem změknul, ale zase ne tolik, abych byl měkký."

U Bohemians ho čeká druhé ligové angažmá. Ve Spartě nejprve dělal asistenta generálnímu sportovnímu manažerovi (GSM) Jozefu Chovancovi a na jaře sezony 2011/12 sám vedl Letenské ve 13 kolech. "Ten systém byl takový, že nade mnou byl GSM, který nesl tíhu zodpovědnosti, chodil na tiskovky, rozhodoval o sestavě a tréninkovém plánu. Já dělal trenérskou práci, ale víc to dopadalo na hlavu GSM," uvedl Hašek.

"V Bohemce si občas můžete dovolit i prohrát"

"Teď jsem poprvé v pozici, kdy ponesu plnou zodpovědnost. Takže tlak bude větší, ale zase ve Spartě je jasným cílem titul, musí se pořád vyhrávat. V Bohemce abyste skončili třeba osmí, si občas můžete dovolit i prohrát," srovnával čtrnáctinásobný reprezentant.

Momentálně s Bohemians nemůže myslet na osmé místo, ale na boj o záchranu. "Klokani" po sérii deseti kol bez výhry mají jen čtyřbodový náskok na předposlední Jihlavu, kterou v sobotu přivítají v Ďolíčku. "Celé tři dny jde o to, abychom vytvořili dobrou atmosféru, abychom vrátili do hlav hráčů víru ve své schopnosti. Na té vlně pozitivní energie abychom sklouzli do zápasu a přetavili ho ve vítězství," řekl Hašek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy