Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Habanec by se nedivil, kdyby byl Došek povolán do reprezentace

Uherské Hradiště Útočník Slovácka Libor Došek se v duelu proti Dukle blýskl čtvrtým ligovým hattrickem v kariéře, celkově dal v tomto ročníku už devět gólů a trenér týmu z Uherského Hradiště Svatopluk Habanec by se vůbec nedivil, pokud by ho skvělá forma vynesla do reprezentace. Sám šestatřicetiletý kanonýr ale na národní tým nemyslí a svoji výkonnost hodnotí střízlivě.

Libor Došek slaví vstřelenou branku
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Došek má velkou formu, mohl by nakouknout do reprezentace. Když se bojuje o to, aby se postoupilo na mistrovství Evropy, určitě by pomohl. Vůbec bych se nedivil, kdyby mu pan Vrba zavolal. Mediálně se vnímá, že je už starší hráč, ale to nehraje roli," řekl kouč Slovácka Habanec.

Došek se nad těmito slovy jen pousmál. "Ne, já si myslím, že trenér Vrba tomu rozumí a povolal dobré hráče. Vyhráli (nad Nizozemskem). To jde mimo mě, je zbytečné se o tom bavit," podotkl vysoký kanonýr.

Svou současnou výkonnost hodnotí střízlivě. "Je začátek soutěže, osmé kolo. Nyní mi padá všechno. Jsem ale dost starý na to, abych věděl, že přijde období, kdy mi nepadne nic. Nedělám z toho vědu," konstatoval nejlepší ligový kanonýr této sezony.

Proti Dukle zaznamenal svůj čtvrtý ligový hattrick v kariéře. Předtím dal tři góly v jednom utkání předloni v Příbrami, v roce 2004 v dresu Liberce proti Zlínu a o sezonu dřív v barvách Brna proti Žižkovu.

S Duklou se prosadil dvakrát hned v prvních pěti minutách. "Nástup byl dobrý. Mám štěstí, že jsem vpředu a kluci mi to tam dávají. Není to jen o Doškovi, ale o celém družstvu," řekl Došek.

Slovácko se v neúplné tabulce vyhouplo už na druhé místo za Plzeň, Došek ale vede své spoluhráče k pokoře. "Kdybychom náhodou propadli přehnané euforii, tak si můžeme pustit naše vystoupení v Hradci. Nebo první poločas v Českých Budějovicích. A budeme hned na zemi. Favorité v lize jsou jiní a těžké zápasy teprve přijdou. Nemusíme to přeceňovat," podotkla opora Slovácka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy