Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TJ Cement Hranice - SHC Maloměřice Brno

Frydrych mění Slavii za Wislu Krakov, podepsal tříletou smlouvu

Po pěti letech ve Slavii se Michal Frydrych s pražským klubem loučí. Třicetiletý obránce přestoupil do Wisly Krakov, kde podepsal tříletý kontrakt.

Slávista Michal Frydrych v zápase s Bordeaux
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Frydrych přišel do Edenu v roce 2015 z Baníku Ostrava a za klub z české metropole odehrál 137 soutěžních zápasů a dal 20 branek. Celkem má v nejvyšší soutěži na kontě 220 utkání a 17 gólů. Se Slavií získal titul v letech 2017, 2019 a 2020 a zahrál si s ní i Ligu mistrů.

"Když jsem do Slavie přicházel, tak jsem chtěl zažít klubové úspěchy. Ani ve snu mě nenapadlo, že vyhrajeme třikrát titul, dvakrát pohár a zahrajeme si Ligu mistrů. Zažil jsem tu spoustu vypjatých duelů, obrovských emocí a krásných okamžiků, na které budu vzpomínat. Slavii budu navždy přát jen to nejlepší," uvedl na klubovém webu Frydrych.

Slavii, ve které byl služebně nejstarším hráčem, se rozhodl opustit kvůli většímu zápasovému vytížení. "Odcházím z toho důvodu, že jsem už nějakou dobu patřil mezi náhradníky. Chyběla mi pravidelná herní praxe a emoce ze zápasů, kde se rvete na hřišti za tým," pokračoval.

"Už mi to chybělo. Svou roli jsem ale přijal a jsem nesmírně rád, že jsem byl součástí všech týmů, které se tu sestavily," přidal Frydrych, jehož ocenil i trenér Jindřich Trpišovský. "Frýďa je jeden z mála hráčů, který tu zbyl z doby předtím, než jsme sem přišli my," prohlásil kouč.

"Ačkoliv poslední dobou nedostával tolik prostoru, pro mě to byl nesmírně důležitý hráč. Bylo na něj vždy absolutní spolehnutí i ve vypjatých momentech. Když bylo potřeba, vždy svůj post skvěle zastal. Měl obrovské zkušenosti a mohli jsme se o něj opřít."

"Dostal tříletou nabídku ze zahraničí, navíc to bude mít blízko k rodišti. Měli jsme spolu dohodu, že když dostane zajímavou nabídku, tak mu nebudeme bránit odejít. Navíc mu v létě končila smlouva, dohodli jsme se tak na základě jeho přání. Já mu musím poděkovat za to, jak svoji roli plnil, nebyla vždy jednoduchá," dodal Trpišovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy