Následuje
Technology Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Frýdek, Costa a další tři hráči. Sparta vstupuje do jara bez klasického kapitána

Fotbalová Sparta vstoupí do ligového jara bez klasického kapitána. Trenér Zdeněk Ščasný spolu se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým rozhodli, že letenský tým nově povede skupina pěti nejzkušenějších vůdčích hráčů. Ščasný je především spokojený s tím, že posily se do kádru podařilo zapracovat včas. Příchod Bořka Dočkala už nepovažuje za reálný.

Martin Frýdek
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Došli jsme k tomu po dohodě s Tomášem Rosickým (sportovní ředitel Sparty) a myslím, že je to velmi dobrý nápad," řekl Ščasný. "Větší skupinu jsme zvolili proto, aby hráči cítili větší zodpovědnost a aby mezi sebou víc komunikovali a diskutovali," dodal.

Mezi pěticí vůdčích hráčů je Martin Frýdek s Costou, další hráče Ščasný nechtěl jmenovat, protože se to dozví až při dnešním odpoledním tréninku.

POSLECHNĚTE SI nový Fotbal fokus podcast (nejen) o Spartě před jarní částí ligy:

"Ale není to nic složitého. Těžko předpokládat, že dáme pásku Plechatému, při vší úctě. Budou to zkušení hráči," uvedl v narážce na devatenáctiletého stopera.

Dočkalův návrat do Sparty už není příliš pravděpodobný

Ščasný je spokojený, že se klubu podařilo včas získat vyhlédnuté posily. Ještě spokojenější by byl v případě návratu záložníka Bořka Dočkala z Číny, nicméně v příchod reprezentačního kapitána už příliš nevěří.

Dočkal působil ve Spartě od roku 2013 až do předloňska, kdy odešel do čínského celku Che-nan Ťien-jie. Loni třicetiletý záložník, který v ročníku 2013/2014 výrazně pomohl Pražanům k dosud poslednímu titulu, hostoval ve Philadelphii v zámořské soutěži MLS.

"Od doby, kdy tady stejná otázka padla na Tomáše Rosického (sportovní ředitel Sparty), se situace nezměnila ani nepřiblížila," řekl Ščasný. "Je to stále otevřené, ale nemyslím si, že by to dopadlo. Kdyby se to však povedlo, bylo by to skvělé," dodal.

Musíme hrát kolektivněji, apeluje před jarní sezonou trenér Ščasný

Přestože Ščasný by Dočkalův návrat uvítal, kádr pro jarní část bere. Na Letnou přišli Matěj Hanousek z Jablonce a z Bohemians 1905 dorazil Martin Hašek. Třetí posilou byl švédský reprezentant David Moberk Karlsson z Norrköpingu.

"Co jsme si vytipovali, tak nám vyšlo. Po dlouhé době se to dotáhlo velmi brzo a kluci s námi mohli začít přípravu. Což se projevilo," uvedl Ščasný. Jeho tým vyhrál všech sedm zápasů v zimním období. Poradil si i s Dynamem Kyjev a v generálce na nedělní duel s Bohemians 1905 porazil CSKA Sofia.

Mládí vypadá nadějně

Ščasný byl také spokojen s výkony mladíků, kteří dostali v přípravě šanci. Předvedli se zejména devatenáctiletý obránce Dominik Plechatý a útočník Václav Drchal, který dal sedm branek. "Plechatý od prvního zápasu splňoval to, co si od stopera představujeme," uvedl trenér.

Neztratil se ani teprve šestnáctiletý útočník Adam Hložek. "Na svůj věk je velmi vyspělý na balonu. Musí v tom ale pokračovat. Jsou na nějaké cestě, ze které nesmí uhnout. Pak mají velkou budoucnost," prohlásil Ščasný na adresu sparťanských mladíků.

Přiznal, že z odchodů ho zaskočil přestup Nicolae Stancia do Saúdské Arábie. "Nepřipravovali jsme se na to, ale věděli jsme, že na podzim projevil přání odejít. Na druhou stranu se choval jako profesionál a trénoval od prvního tréninku naplno. Hrál ve všech přípravných zápasech a vypadal dobře," uvedl.

Kromě rumunského reprezentanta Letnou opustil také jiný bývalý kapitán útočník Josef Šural, stoper Semih Kaya, Vukadin Vukadinovič a David Hovorka s Bogdanem Vatajeluem, kteří posílili konkurenční Jablonec. Pražané se rovněž dohodli na ukončení smlouvy se španělským ofenzivním hráčem Néstorem Albiachem, který měl v minulosti zdravotní problémy a poslední dobou se připravoval s juniorkou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy