Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Fotbalista Mladé Boleslavi má koronavirus, jeho spoluhráče znovu otestují

Jeden z hráčů Mladé Boleslavi měl před plánovaným sobotním obnovením první ligy pozitivní test na koronavirus. V karanténě je zatím z týmu sám, všechny jeho spoluhráče však znovu testují.

zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"Výsledek jeho testu byl k dispozici v sobotu, ještě se v ten den vyskytoval na přípravném utkání, ale hráči nebyli v kabinách, jen venku. Proto zatím nebylo třeba vyhlásit karanténu i pro další hráče. Je do ní umístěn toliko ten jeden pozitivně testovaný. A také osoby, se kterými v předepsaném období přišel do blízkého styku, to ovšem není nikdo z fotbalového oddílu," potvrdila serveru Seznam zprávy mluvčí středočeské krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Ostatní hráče Mladé Boleslavi čeká další test. "Ten by měl být proveden v úterý. A jeho výsledky pak budou známy podle toho, jak bude zatížena kapacita laboratoře, orientačně by to ale mělo být zhruba do 24 hodin," řekla Šalamounová.

Je nám líto, video expirovalo.
Jeden z fotbalistů Mladé Boleslavi má koronavirus

"Věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy. Ligová fotbalová asociace ani klub nebude zveřejňovat identitu pozitivně testované osoby ani dále celý případ komentovat," uvedla asociace.

Fotbalisté musejí z nařízení ministerstva zdravotnictví před začátkem soutěže absolvovat dva testy v rozmezí pěti až šesti dnů. Výsledky druhého musejí být k dispozici 24 hodin před zápasem. Třetí test hráči a realizační týmy všech klubů podstoupí mezi základní částí a nadstavbou.

Jak probíhá testování podle LFA

Testům metodou PCR se postupně podrobují všichni hráči širších kádrů, členové realizačních týmů i pracovníci klubů. Od pátečního dne došlo k přetestování 740 osob z celkem 16 klubů. Pozitivní vzorek byl zatím jeden. Dalších 16 klubů čeká testování během pondělí.

První a druhá liga byly kvůli pandemii koronaviru přerušeny v březnu. Minulé úterý rozhodlo ligové grémium o prodloužení sezony přes 30. června. Nejvyšší soutěž se znovu rozběhne v sobotu dohrávkou mezi Teplicemi a Libercem.

Mladá Boleslav má do restartované sezony vstoupit v úterý 26. května domácím zápasem s obhájcem titulu Slavií.

Zdroj
ČTK, Seznam Zprávy

Hlavní zprávy