Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Fenin patří Slavii, Pražané chtějí přivést ještě jednoho útočníka

Praha - Fotbalista Martin Fenin se stal definitivně hráčem Slavie, s Pražany podepsal víceletou smlouvu. Její přesnou délku ani finanční stránku hráčova přestupu z druholigové německé Chotěbuzi Vršovičtí nezveřejnili, uvedli pouze, že se jedná o kontrakt na více než dva roky. Podle generálního ředitele Slavie Zbyňka Kusého by Pražané v zimní přestávce rádi přivedli ještě jednoho hráče do ofenzivy. Kusý se navíc stále nevzdává toho, že stoper Martin Latka v klubu zůstane i na jaře.

Martin Fenin
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Fenin se vrací do české ligy po pěti letech a pokusí se oživit kariéru, kterou zbrzdilo předloňské zranění hlavy a deprese. "Jsem strašně rád, že se to dotáhlo. Poslední půlrok jsem prakticky jen trénoval, už jsem byl nažhavený, abych byl pořádně vytížený na hřišti. Těším se na to, doufám, že zůstanu zdravý a pomůžu co nejvíce góly Slavii, aby se vrátila tam, kam patří," řekl Fenin.

Podle Kusého není Feninův příchod do Edenu náhodný. "Ten přestup nebyl nepromyšlený, celou situaci jsme monitorovali, vyjednávali a zjišťovali asi od září 2012. Není to náhodná akvizice. Během té doby jsme se hráčem několikrát sešli na osobních jednáních, naše nová akvizice (skaut) Luboš Kubík se na Martina byl osobně podívat v Německu na tréninku i na zápasech. Doufám, že Martin bude jedním z hráčů, kteří nám pomohou na jaře do lepších pater tabulky," uvedl Kusý.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia získala prvního útočníka, smlouvu podepsal Fenin

Fenin v roce 2008 přestoupil z Teplic do bundesligového Frankfurtu. Po výborném startu se však ze sestavy Eintrachtu vytratil a v roce 2011 odešel do druholigové Chotěbuzi. Výrazněji se neprosadil ani tam, navíc v říjnu stejného roku vypadl z okna a s krevní sraženinou na mozku skončil v nemocnici. Přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění. Na trávník se vrátil loni v březnu, za Chotěbuz však v této sezoně nastoupil pouze do tří zápasů.

Také hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest věří, že Fenin ve Slavii znovu nastartuje kariéru. "Jsme přesvědčeni, že tohle spojení je prospěšné pro obě strany. Příkladem budiž hráči, kteří se vrátili do Česka a dnes úspěšně hrají opět v zahraničí. Věřím, že Martin se přes Slavii během nějaké doby možná vrátí do reprezentace, až ukáže, co v něm je," řekl Kolář.

Fenin je první ze dvou plánovaných útočných posil Slavie. Pražané zatím v zimní přestávce přivedli záložníka Marcela Gecova a obránce Milana Bortela. "Samozřejmě že bychom chtěli ještě nějaké hráče angažovat. Nejedná se jen o jednoho hráče, prioritou je hráč do ofenzivy. Může se stát, že přijde během herního soustředění v Turecku, byť se budeme snažit, abychom ho měli už na to soustředění," řekl Kusý.

Kusý se stále nevzdává toho, že stoper Martin Latka, jemuž vypršela smlouva, i na jaře zůstane ve Slavii. Klíčový obránce odmítl nabídku Plzně. "My jsme mu nabídli smlouvu už někdy na začátku podzimu, ta nabídka je na českou ligu vysoce nadstandardní. Budeme respektovat, pokud zvolí zahraničí, na druhou stranu pořád pevně věřím, že dojde k dohodě a v jarní části bude působit v našem dresu," řekl Kusý. "Vážím si toho, co Martin řekl médiím. Že trvá na tom, co řekl předtím. Upřednostňuje cizinu, a pokud Česko, tak náš klub," dodal Kusý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články