Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Fanoušci z Letné se mohou radovat, Sparta prodloužila smlouvu s Nitou

Přání velkého množství sparťanských příznivců se stalo skutečností, brankář Florin Nita zůstává v klubu. Třiatřicetiletý rumunský reprezentant podepsal nový kontrakt a bude vázán na Letné do roku 2023. Ten původní mu měl vypršet po sezoně.

Sparťan Ladislav Krejčí mladší ve skluzu v utkání proti Lille
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Nita přišel do Sparty na začátku roku 2018 z bukurešťského celku FCSB. Zpočátku byl volbou číslo jedna, pak dělal nějakou dobu náhradníka Milanu Hečovi. Loni v listopadu si rumunský gólman znovu vybojoval pozici mezi tyčemi a od té doby je velkou oporou Pražanů.

"Je to skvělý krok pro mě i mou rodinu a doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Rozhodnutí pokračovat jsem probíral i s rodinou a jsem moc rád, že ve Spartě zůstávám další dva roky," řekl Nita v rozhovoru pro klubovou televizi. "Chci, abychom dosáhli dobrých výsledků a postoupili do Ligy mistrů," doplnil zkušený brankář.

Bukurešťský rodák se stal velkým oblíbencem sparťanských fanoušků. Část z nich založila speciální skupinu a podporovala ho choreografiemi při domácích zápasech. "Chtěl bych jim poděkovat, protože oceňují moji práci a dávají najevo, jak mě mají rádi. Doufám, že spolu budeme mít i nadále dobrý vztah," zakončil Nita.

V české nejvyšší soutěži odehrál 67 zápasů a připsal si 29 čistých kont. Pětkrát se objevil i v brance rumunského národního týmu a během března odchytal všechny tři utkání kvalifikace mistrovství světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy