Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fanoušci Slavie poničili tréninkový areál Plzně. Situaci řeší policie, Tvrdík se omlouvá

Ještě se nestačila finálně vyřešit kauza s pyrem a už mají fanoušci Slavie další problém. Dva dny před veledůležitou bitvou o titul s Plzní několik z nich poničilo tréninkový areál Viktorie. Celou situaci nyní řeší policie. Šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík čin vandalů odsoudil a Západočechům slíbil uhrazení škod.

Posprejované tréninkové centrum Viktorie Plzeň
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Příznivci Slavie v noci na dnešek vnikli do areálu v Luční ulici, který pomalovali vulgárními, hanlivými a výhružnými nápisy i směrem k nedělnímu zápasu. Na místě nechali na stožáru osvětlení oběšenou figurínu v plzeňském dresu, kterou správci ráno sundali. "Momentálně vše řešíme s policií. Jde o velké poškození tréninkového areálu a jeho okolí," řekl tiskový mluvčí plzeňského klubu Ondřej Lípa.

Tréninkové centrum je posprejované nápisy ze všech stran - nejčastěji Smrt Plzni! s černými nebo červenými písmeny. Nápisy jsou na zdech areálu, na sousedním zeleném teplovodu, ale také na samotném vchodu, kde na vstupním domečku je černě přeškrtnutý znak Viktorie se signaturou SKS Hool's, která je také na více místech. Nápis Viktoria je přeškrtnutý a nad ním je "Zk**vená". Dalším častým podpisem sprejerů je RWD Slavie (fanouškovská skupina Red White Destiny).

Posprejované tréninkové centrum Viktorie Plzeň
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

V areálu už byla ráno podle správců plzeňská kriminálka, škody se budou určitě pohybovat ve statisících korun. Největší škody jsou právě na fasádě objektu u vjezdu.

Silně posprejována je také lávka přes Mži z hlavního do tréninkového areálu. Objevuje se tam i černý nápis "12. 5. - zemřete!".

Tvrdík se od činu distancoval a slíbil úhradu škody. "Všichni ti, kteří poničili areál Viktorie Plzeň, jsou jen sprostí vandalové. Je to hnus, který se sportem nemá nic společného. Stydím se a jménem klubu distancuji," napsal předseda představenstva Slavie na Twitteru. "Viktorii uhradíme náklady na uvedení do původního stavu. Je to podraz na klub, nedělní zapas má být oslava fotbalu," dodal Tvrdík.

Nedělní utkání může hodně napovědět o novém mistrovi. Fotbalisté Slavie před druhým kolem nadstavbové skupiny o titul vedou tabulku před Plzní o dva body.

Kdo je favorit zápasu Slavia - Plzeň a byl trest pro fanoušky Pražanů adekvátní? Poslechněte si Fotbal fokus podcast:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy