Následuje
Branky, body, vteřiny

Fanoušci se prošli Prahou, policie zajistila 25 lidí

Policie měla před a během dergby Sparty se Slavií napilno, zajistila kolem 25 lidí podezřelých ze spáchání přestupku. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka šlo většinou o případy spojené s používáním pyrotechniky. U jednoho ze zajištěných nelze vyloučit, že jeho jednání bude kvalifikováno jako trestný čin.

Fanoušci Sparty pochodovali z Letné do Vršovic
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Několik set černě oděných fanoušků Sparty se odpoledne vydalo z Letné do centra Prahy a následně na vršovický stadion Slavie na očekávaný zápas. V průvodu hořely dýmovnice a několikrát se ozval dělbuch. Dýmovnici sparťané odpálili i v metru na Můstku.

Pochod, skandující "Jude Slavie", střežily desítky policistů, někteří s sebou měli i psy. U Slavie se k nim pak přidali jezdci na koních.

Při odchodu z letenského stadionu policie zdůraznila, že si účastníci pochodu nesmějí zahalovat tváře a používat pyrotechniku. Jako odpověď se ozval dělbuch a následně zapálená dýmovnice. Následně policisté u Chotkových sadů několik jedinců zadrželi a vytáhli z davu.

Fanoušci šli tentokrát v černém oblečení. "Všichni jdeme v černé barvě! Proč? Protože to prostě vypadá dobře. K této příležitosti byla vyrobena trika s tématikou 'Antislávisti'," stojí na facebookové události na stránkách Ultras Praha.

Při příchodu do vršovického Edenu policie příznivce obou týmů oddělila, z řad sparťanů občas vylétla na přihlížející fanoušky Slavie nedopitá plechovka piva. Objevila se i další dýmovnice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy