Následuje
ODM 2020: Studio

Faktor Sýkora. Rodí se v Jablonci nový kanonýr? Fotbal je pomíjivý, ale v góly věřím, říká

V nové sezoně mu to střílí výtečně. Jan Sýkora zažívá v Jablonci skvělý vstup do ligového ročníku, zároveň ale ze zkušeností ví, že úspěch ve fotbalu je pomíjivou záležitostí. A tak k tomu i přistupuje. "Za měsíc to může být zase jinak," upozorňuje.

Jablonecký Jan Sýkora
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Spolu s boleslavským útočníkem Murisem Mešanovičem má na svém kontě zatím nejvíc gólů v nejvyšší soutěži – čtyři. Naposledy se trefil o víkendu proti Opavě. Rodí se tu nový kanonýr?

"To teprve uvidíme," říká Sýkora a dodává: "Jestli mě fotbal za pár let něco naučil, tak že je to hrozně pomíjivý. Jsem rád, že góly dávám, pomáhám mančaftu, a když v tom budu pokračovat, bude to jedině dobře."

Jak ale pětadvacetiletý záložník tvrdí, nastat to nemusí. "Taky může přijít situace, kdy to nepůjde. Beru to tak, jak to je. Soustředím se zápas od zápasu a věřím, že ještě nějaké góly dám."

Fotbal fokus podcast: Stěžuje si Slavia na přípravu oprávněně? POSLECHNĚTE SI:

Obecně ale považuje tenhle vstup do sezony za svůj dosud nejlepší v kariéře. "Teď jsem dal čtyři branky za pět kol. Jsem rád, že to tam padá, ale nedělám z toho vědu a neupínám se na to. Jsem rád, že se nám daří jako týmu, to bude vždycky přednější," říká v rozhovoru pro ČT sport kmenový hráč Slavie.

Loni na podzim laboroval se zraněními, následně hostoval v exdomovském Liberci. "Poslední rok z mé strany nebyl ok," tvrdil už před letní přípravou. V Jablonci je na hostování do konce sezony.

"Od začátku, kdy jsem se dozvěděl, že se mnou Slavie nepočítá ani na přípravu, jsem věděl, že to je věc, kterou nemůžu nijak ovlivnit. Naučil jsem se to separovat, takže jsem se na to nesoustředil a chtěl jsem se dostat do formy v Jablonci. Věřil jsem tomu, že na to mám, abych hrál pravidelně dobře a dával góly," vysvětluje zpětně Sýkora.

Jan Sýkora (vlevo) a Vojtěch Kubista na startu přípravy FK Jablonec
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

V klubu se sešel s dalšími hráči sešívaných – ať už záložníkem Janem Matouškem, tak stoperem Jakubem Jugasem. Spolu s Liborem Holíkem to jsou tři spoluhráči, s nimiž se Sýkora podle svých slov nejvíce přátelí.

"Od začátku, kdy mi Slavia dala vědět, že se mnou nepočítá, se mi ozval majitel Jablonce (Miroslav Pelta, pozn. red.) a pak už to jednání bylo mezi námi dvěma a nikdo v tom nebyl. Bylo to jednoduchý. Parta na severu je super, i na hřišti je to asi vidět v některých situacích. To vám pomůže, i směrem do budoucna, když máte v týmu hráče, kteří si rozumí mimo hřiště, zajdou na kafe a véču," myslí si Sýkora.

V minulosti hrál za sousední Liberec, předtím prošel Plzní, Spartou i Brnem. Teď ale válí za Jablonec a o víkendu ho čeká další domácí utkání proti Mladé Boleslavi, která má za sebou vítězství nad Spartou 4:3 a čeká ji odveta 3. předkola Evropské ligy.

Studio fotbal - Dohráno Plus

"V pondělí jsme měli trénink, takže u nás to pohodové nebylo, ale volno jsme měli v úterý. Chyb proti Opavě (2:1) bylo fakt hodně. Opava měla hodně tutovek a díky Vlastovi Hrubému jsme nedostali více gólů," uznává Sýkora.

Navíc ho těší, že od nedávné emotivní tiskové konference trenéra Petra Rady je divácká kulisa daleko pozitivnější. "Divákům chceme všichni poděkovat. Od té doby, co měl trenér tiskovku, se to zlepšilo a jsme rádi, že nás povzbuzují. Důležité jsou tři body a jsme rádi, že jsme to zvládli," dodává Sýkora.

Připomeňte si emotivní tiskovku Petra Rady po výhře 6:0 nad Slováckem:

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy