Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians

Facka, která ho vyšla draho. Čmelík si nezahraje tři zápasy

Hned tři zápasy bude fotbalistům Českých Budějovic chybět Lukáš Čmělík. Křídelník Dynama pyká za to, že v sobotním utkání 23. kola první ligy dal facku olomouckému záložníkovi Janu Vodhánělovi.

Lukáš Čmelík
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Šestadvacetiletý Čmelík dal na přelomu 53. a 54. minuty Vodhánělovi facku. Rozhodčí Marek Radina slovenského křídelníka vyloučil. Sigma krátce poté přesilovku využila, a nakonec zvítězila 3:0.

Zlínský obránce Jakub Kolář přijde kvůli červené kartě proti Hradci Králové o jedno utkání. Stejný trest po obdržení čtvrté žluté karty v ligové sezoně obdrželi Ladislav Krobot (Pardubice), Jakub Hora (České Budějovice), Ivan Schranz (Slavia), Lukáš Kalvach (Plzeň) a Erik Prekop (Bohemians 1905).

Disciplinární komise potrestala Pardubice pokutou 30 tisíc korun za chování příznivců v duelu 22. kola proti Ostravě. Baník musí zaplatit o 10 tisíc méně. Oba tábory fanoušků se provinily pronesením a použitím pyrotechniky a výtržnostmi. Hostující diváci se dopustili i rasistických projevů vůči jednomu z domácích hráčů. O koho šlo ale komise neuvedla. Utkání skončilo 1:1.

Dvacet tisíc korun zaplatí také Liberec a Sparta za chování fanoušků ve vzájemném čtvrtfinálovém utkání domácího poháru, v němž hostující Pražané postoupili po penaltách.

Po šlágrech uplynulého víkendového kola mezi Slavií a Plzní a Ostravou a Spartou zahájila disciplinární komise řízení se všemi zmíněnými kluby. Už před týdnem za opakované použití pyrotechniky fanoušků podmínečně uzavřela Ostravě na jedno soutěžní utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou sektory stadionu, kde sídlí "kotel". Slezskému klubu navíc udělila pokutu 50 tisíc korun.

Disciplinárnímu řízení se nevyhnuly ani Teplice, Pardubice a Mladá Boleslav.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články