Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Ewerton bude na jaře pokračovat v Baníku, Kričfaluši přestoupil ze Slavie do Teplic

Brazilec Ewerton bude i na jaře pokračovat v Ostravě. Baník sedmadvacetiletého produktivního hráče získal jen den před utkáním v Českých Budějovicích na hostování do konce sezony s opcí. Na přestup zamířil z pražské Slavie do Teplic Ondřej Kričfaluši. Devatenáctiletý obránce podepsal na Stínadlech smlouvu do června 2027. Vršovický celek má právo koupit hráče zpět za předem smluvených podmínek.

Ewerton v dresu Baníku
zdroj: facebook.com/fcbanik.cz

Ewerton už v Ostravě na podzim působil a s šesti góly a dvěma asistencemi byl společně s Abdullahim Tankem nejproduktivnějším hráčem týmu Pavla Hapala.

Slavia si hráče ke konci kalendářního roku stáhla zpět s cílem prodat ho do zahraničí, což se ale nakonec nestalo.

"Celou dobu jsme avizovali, že o něj máme zájem. Rozhodující jednání proběhlo ve čtvrtek v Praze a jeho výsledkem je, že Ewe zůstává na hostování v Baníku i pro jarní polovinu sezony. Pro nás bylo velmi důležité, že i Ewe v Baníku měl zájem pokračovat, a věříme, že znovu bude tím rozdílovým hráčem jako na podzim," uvedl sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Podle Slavie na hráče během zimního přestupního okna přišlo několik nabídek, které ale Ewerton odmítl. A tak se nakonec vrací do Ostravy, se kterou v zimní pauze neabsolvoval jediný trénink.

K týmu se připojí až přímo v Českých Budějovicích, kde Baník v sobotu vstoupí do jarní části ligové sezony.

"Já jsem s ním byl celou dobu v pravidelném kontaktu. Víme, jaký to je profík, navíc trénoval se Slavií. Takže nemám pochybnosti, že je na sezonu výborně připraven, a těšíme se na pokračování spolupráce," řekl Hapal.

Mládežnický reprezentant Kričfaluši si odbyl ligový debut za Slavii v srpnu 2022, dosud si v nejvyšší soutěži připsal šest krátkých startů jako střídající hráč. Podzimní část této sezony strávil na hostování v druholigové Vlašimi.

"Věříme, že Ondra prokáže na prvoligové úrovni naplno svůj potenciál. Zároveň máme jasně nastavené podmínky, za kterých se Ondra v budoucnu bude moci vrátit do Slavie," uvedl sportovní manažer A-týmu Slavie Přemysl Kovář. V Teplicích hostují ze Slavie Petr Hronek, Daniel Fila a Albert Labík.

Kričfaluši se k novým spoluhráčům připojil už ve druhém týdnu zimní přípravy. Vedle obrany může nastupovat také v záloze.

"Hledali jsme někoho, kdo je schopný zahrát šestku i stopera, přesně to nám v přípravě potvrdil," uvedl sportovní ředitel teplického klubu Štěpán Vachoušek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články