Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Dresy s Šuralovou jmenovkou a číslem 23. Sparta uctí památku svého bývalého kapitána

Sparta uctí v sobotním nadstavbovém utkání proti Ostravě památku svého bývalého kapitána Josefa Šurala, jenž v pondělí zahynul v Turecku při autonehodě. Hráči vyběhnou k zápasu ve speciálních dresech, které pak půjdou do dražby, a výtěžek bude věnován rodině zesnulého útočníka. Před utkáním se bude držet minuta ticha. Poslední rozloučení se uskuteční v neděli v brněnském krematoriu.

Pietní místo na památku fotbalisty Josefa Šurala u stadionu Sparty
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Základní jedenáctka sparťanů vejde v sobotu na trávník v dresech se Šuralovou jmenovkou a číslem 23, které fotbalista nosil, než v zimě odešel z Letné do Alanyasporu. Na prsou budou mít nápis "Nezapomeneme" místo v této sezoně tradiční výroční číslovky 125. Ve speciálních dresech Pražané absolvují předzápasový ceremoniál včetně minuty ticha, utkání pak odehrají ve vlastních sadách.

Po zápase celý tým jedenáctku dresů s číslem 23 podepíše a speciální edice půjde do dražby. Její výtěžek bude věnován Šuralově rodině. Dvacetinásobný reprezentant po sobě zanechal manželku a dvě dcery, jedné je pět let a druhé teprve tři měsíce.

Šural zemřel v pondělí v nemocnici poté, co minibus, kterým s dalšími šesti spoluhráči z Alanyasporu cestoval ze zápasu na hřišti Kayserisporu, sjel ze silnice a otočil se. Český hráč podle tureckých médií vypadl z vozu a utrpěl mnohačetná zranění. Nehodu údajně zavinil řidič, jenž usnul za volantem.

Minutou ticha uctí hráčovu památku před sobotním domácím utkáním se Slavií i Liberec, kde ofenzivní záložník či útočník získal v roce 2012 svůj jediný ligový titul.

Pohřeb bude mít Šural v neděli v Brně, kde začínal s fotbalem. "Obřad bude přístupný veřejnosti, prosíme však o respektování soukromí rodiny a nejbližších, kteří budou v místnosti," uvedla Sparta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy