Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Dočkal velice pravděpodobně odejde, řekl Požár. Rosický má další trable

Praha ‒ Bořek Dočkal dostal od klubu svolení odcestovat do Číny a jednat tam o případném přestupu, potvrdil kouč Sparty Tomáš Požár. O českého reprezentanta stojí třináctý celek minulé sezony čínské ligy Che-nan Ťien-jie, který za něj údajně nabízí až 230 milionů korun. Trenér Letenských zároveň prozradil, že návrat Tomáše Rosického na trávníky se kvůli dalším zdravotním potížím odkládá.

Trenér Sparty Tomáš Požár
zdroj: Reuters autor: MAXIM SHEMETOV

"Můžeme potvrdit, že Bořek dostal od klubu svolení odcestovat do Číny a řešit případné angažmá," řekl Požár. "I když to není hotové, tak je vysoce pravděpodobné, že odejde," dodal.

Sparta dostala první nabídku z Číny už před týdnem, tehdy ji však vzhledem ke sportovním ambicím odmítla. Po debaklu 0:4 v Rostově, který její šance na postup do osmifinále Evropské ligy posunul do oblasti teorie, a navýšení finančního odstupného však změnila názor.

Bude třeba hrát jinak

Pokud by Dočkal odešel, Sparta podle Požára nikoho jako náhradu přivést nehodlá. Zastoupit by ho měl některý ze stávajících hráčů, nebo tým změní rozestavení. "Kdyby Bořek odešel, byla by to ztráta. Myslím, že můžu použít i termín, že jde o nejlepšího hráče české ligy," uvedl sparťanský kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Požár vymýšlí, jak na Rostov bez Dočkala

"Na pozici desítky může hrát Néstor Albiach, Aleš Čermák nebo Václav Kadlec. Hráči, co na Bořkovu pozici připadají v úvahu, mají ale úplně jiný profil, jiné přednosti a nedostatky. V případě, že odejde, budeme muset hrát jinak, protože ho těžko nahradíme individualitou, jedině týmovostí," prohlásil Požár.

Ve středu zálohy může nastoupit také bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický, ten má však stále zdravotní potíže. Od letního návratu z Arsenalu tak odehrál jen pár minut proti Mladé Boleslavi. "Jeho problémy s achilovkou se zase objevily... Rád bych řekl nějakou zásadní a přesnou informaci (k Rosického návratu), ale já to prostě neumím," posteskl si Požár.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy