Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Dobojováno. Bohemians zůstanou v Ďolíčku, stadion získala Praha

Bohemians 1905 setrvají na svém stadionu v Ďolíčku. Novým majitelem vršovického stadionu se stalo podle katastrálního úřadu hlavní město Praha. "Klokani" by měli s městem podepsat novou desetiletou nájemní smlouvu.

Klokan, maskot Bohemians 1905, stojí na promrzlém trávníku v Ďolíčku před kotlem domácích fanoušků
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

O převodu stadionu se jednalo od roku 2011. Původně chtěla Ďolíček získat městská část Praha 10, nabízela za něj i vedlejší pozemek. S tím ale magistrát nesouhlasil a do jednání s dosavadním majitelem stadionu, společností Safety Real, vstoupila Praha. Obě strany se dohodly na kupní ceně za Ďolíček ve výši 121,1 milionu korun.

"Město nezahálelo a bezprostředně po schválení dodatku ke kupní smlouvě zastupitelstvem poslali úředníci z magistrátu potřebné dokumenty na katastrální úřad, a to přesně 22. prosince. Od doručení dokumentů běžela ochranná lhůta, která vypršela 16. ledna. Jelikož během ní nedošlo k žádným námitkám, katastrální úřad sáhl bezodkladně k přepisu majitele," uvedli Bohemians na svém webu.

S městem se Bohemians 1905 již vloni dohodli, že budou za nájem stadionu ročně platit 1,5 milionu korun po dobu deseti let. "V příštích dnech bude podepsána desetiletá nájemní smlouva Bohemky na městském stadionu. Dnešním dnem je tedy dobojováno. Mnohaletý boj klubu a fanoušků za záchranu stadionu je završen. Bohemka má jistotu působení na stadionu, který je dominantou Vršovic už 85 let," dodal klub v prohlášení.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy