Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Do Edenu zamířily v průvodu stovky fanoušků Sparty, Praha hlásí bezpečnostní opatření

Praha - Pochod zhruba pěti stovek fanoušků fotbalové Sparty na derby se Slavií vyrazil hodinu po poledni od letenského stadionu. Na bezpečnostních opatřeních, která ostře sledovaný ligový zápas doprovázejí, se podílí několik stovek policistů. Policie během průvodu zadržela šest lidí kvůli nedovolenému používání pyrotechniky. Čtyři účastníky pochodu pyrotechnika zranila. Kvůli očekávané návštěvě až 20 000 diváků mohou být některé ulice ve Vršovicích uzavřeny.

Vlajkonoši Sparty
zdroj: čtk autor: Michal Doležal

Proti jednomu ze sparťanských fanoušků policie zasáhla hned u stadionu na Letné, odkud průvod vyšel. Další tři zadržela na Klárově a na Mánesově mostě a dva u stanice metra Želivského. Jeden z nich odpálil dýmovnici ve vestibulu stanice. "Použili nebezpečnou pyrotechniku v rozporu se zákonem," řekl Hulan.

Pochod šel přes Staroměstské náměstí na metro na Václavské náměstí, ze stanice Želivského pak opět pěšky do Edenu. Čtyři lidé z průvodu byli zraněni dělbuchem na Klárově. "Prvotní ošetření tam poskytovali naši policisté z pořádkové jednotky," uvedl Hulan.

Pochod fanoušků omezil automobilovou dopravu. Kvůli očekávané návštěvě až 20 000 diváků policie předem hlásila, že může ve Vršovicích uzavřít některé ulice. Příznivce obou celků proto žádala, aby na stadion jeli raději posílenými spoji městské hromadné dopravy.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma ČT24: Rizikové utkání Slavia - Sparta
Zdroj
ČT sport, ČT24, ČTK

Hlavní zprávy