Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Disciplinárka trestala. Sparta odešla s pokutou. Slavii řeší kvůli rasismu, Šádka za prostředníček

Dohru u Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace má nedělní šlágr nadstavby mezi Slavií a Plzní. S oběma kluby bylo zahájeno řízení. S pražským obhájcem titulu hned za několik prohřešků včetně možných rasistických projevů vůči hostujícímu útočníkovi Jeanu-Davidu Beauguelovi, s generálním ředitelem Viktorie Adolfem Šádkem kvůli vztyčenému prostředníčku směrem k fanouškům.

Fanoušci Slavie
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl po vyloučení v závěru duelu nesmí na jeden soutěžní zápas na lavičku. Dohru u Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace má nedělní šlágr nadstavby mezi Slavií a Plzní. S oběma kluby bylo zahájeno řízení. S pražským obhájcem titulu hned za několik prohřešků včetně možných rasistických projevů vůči hostujícímu útočníkovi Jeanu-Davidu Beauguelovi.

Nedělní ligový šlágr v Edenu, který byl přímým soubojem o titul, byl od úvodu mimořádně vyhrocený. Domácí klub podle komise porušil povinnosti pořadatele v několika případech. Fanoušci ještě před úvodním hvizdem vhodili kelímek s pivem směrem k plzeňskému brankáři Jindřichu Staňkovi, v průběhu zápasu neslušně uráželi soupeře a použitím zakázané pyrotechniky v závěru první půle způsobili na několik minut přerušení utkání.

Slávističtí příznivci také čelí podezření z rasistických projevů vůči Beauguelovi, kterých se proti francouzskému útočníkovi tmavé pleti měli dopustit před penaltou, z níž hosté na začátku šesté minuty nastavení srovnali na konečných 1:1. Po gólu Plzeňští slavili u své střídačky a publikum je zaházelo předměty. Pražané také podle komise coby pořadatel nezamezili vstupu neoprávněných osob na hrací plochu a do prostor vyhrazených družstvům.

Krátce poté, co se Slavia v první minutě nastavení dostala do vedení, vyloučil polský rozhodčí zápasu Bartosz Frankowski domácího asistenta Köstla za to, že zdržoval hru zakopnutím míče. Vedle jednozápasového zákazu výkonu všech funkcí dostal kolega hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského pokutu 10 tisíc korun.

S plzeňským klubovým šéfem Šádkem zahájila komise řízení za vulgární gesto. Generální ředitel Viktorie v závěru ukázal směrem k fanouškům Slavie prostředníček. Viktoria se za to další den omluvila, ale zároveň odsoudila údajnou nenávist a agresivitu ze strany domácích příznivců. Se západočeským klubem začala disciplinárka řízení kvůli neslušným pokřikům jeho fanoušků a použití pyrotechniky. Verdikty komise vynese na příštím zasedání za týden ve čtvrtek.

Sparta si vysokou pokutu za utkání prvního kola nadstavby proti Baníku Ostrava vysloužila za dva hlavní prohřešky fanoušků. Komise letenskému klubu vyčetla, že jeho příznivci způsobili pyrotechnikou přerušení zápasu delší než dvě minuty a že se dopustili nevhodných pokřiků.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články