Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2011

Disciplinárka pustila fanoušky Baníku na pohárové čtvrtfinále na Spartě

Fotbalistům Baníku Ostrava nakonec přece jen při pohárovém utkání na Spartě pomohou jejich fanoušci. Ostravský celek, který byl v trestu za chování svých fanoušků v loňském utkání na stadionu Sparty, uspěl s odvoláním u disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Původní zákaz výjezdu na pohárový zápas na Letné byl změněn na dvouměsíční podmínku.

Fanoušci Baníku Ostrava
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Baník byl potrestán za výtržnosti svých příznivců, kteří loni v srpnu dělali výtržnosti při utkáních v Opavě a na Spartě, kde příznivci Baníku navíc napadli člena pořadatelské služby. Protože byl tehdy Baník v podmínce, dostal pokutu 150 tisíc korun a následující utkání v Jablonci musel odehrát bez svých fanoušků.

Zákaz výjezdu dostala Ostrava i pro nejbližší zápas na Letné, kterým je březnové čtvrtfinále MOL Cupu. S ohledem na bezproblémové chování příznivců Baníku v následujících utkáních ale disciplinární komise vyhověla žádosti ostravského celku o zmírnění trestu.

"Prokázali, že se dovedou vyvarovat závažných excesů. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný klub v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy