Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Disciplinárka LFA zatím v případu Opava nerozhodla, chce další podklady

Zatím bez výsledku. Disciplinární komise LFA ještě nerozhodla o tom, jestli Opava nějak narušila reuglérnost ligy tím, že by porušila pravidla ohledně koronaviru. Kvůli pozitivnímu testu na covid-19 u jednoho jejího hráče nebyla dohrána skupina o udržení. Komise si vyžádá další materiály a rozhodne na některém z dalších zasedání.

Fotbalisté Opavy před výkopem utkání
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Komise se zabývá opavským případem na základě podnětu od ligového výboru LFA, který klub podezírá z toho, že nedodržel nastavená opatření proti šíření nemoci covid-19. Kvůli výskytu koronaviru u jednoho hráče musel slezský tým v červenci do dvoutýdenní karantény a kvůli tomu se nestihla dohrát závěrečná dvě kola nadstavbové skupiny o záchranu. Z nejvyšší soutěže letos nikdo nesestoupil.

Ligový výbor podal podnět bez bližších podrobností na základě informací od ministerstva zdravotnictví. Ani disciplinární komise neoznámila, v čem přesně měla Opava pochybit. Za narušení regulérnosti soutěže či utkání hrozí podle disciplinárního řádu tvrdé tresty. Klub může dostat pokutu až milion korun, může mu být odebráno až 15 bodů či kontumován zápas, což však po předčasném ukončení soutěže už nebude možné.

"Na dnešním zasedání jsme vyslechli zástupce opavského klubu, kteří nám osobně vysvětlili několik detailů případu. Disciplinární řízení nicméně nebylo uzavřeno a nadále běží. Disciplinární komise si ještě vyžádá další materiály, aby mohla rozhodnout na některém ze svých dalších zasedání," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

Je nám líto, video expirovalo.
Opavští odmítají porušení nařízených opatření

Ligové kluby měly po květnovém restartu soutěže podle manuálu od LFA dodržovat řadu hygienických opatření proti šíření nemoci. Protokol však byl ve formě doporučení, proto ho vedení soutěže před novým ročníkem změnilo na závazný s možností disciplinárního postihu.

Opavští zopakovali, že se cítí nevinní. "Na jednání komise jsme podali vysvětlení k zahájení tohoto řízení. Vyslechli jsme si členy komise a zodpověděli jsme veškeré jejich dotazy. Na našem postoji se nic nemění - stále jsme přesvědčeni, že ze strany klubu nedošlo k žádnému pochybení. Vždy jsme v maximální míře dodržovali veškerá platná nařízení a bezpečnostní opatření," uvedl ředitel klubu Jaroslav Rovňan, který se zasedání účastnil spolu s předsedou představenstva Zdeňkem Viktorinem.

"Disciplinární komisi jsme žádali o rozhodnutí v co nejkratším termínu, protože současná situace neprospívá klubu navenek směrem k veřejnosti. Komisí nám bylo sděleno, že si vyžádá vyjádření dalších institucí, na jejichž základě rozhodne," dodal.

Opava byla před předčasným ukončením skupiny na předposledním místě se stejným bodovým ziskem jako poslední Příbram. Zbývalo dohrát dvě kola, Slezané měli 23. července přivítat Olomouc a o tři dny později nastoupit v Teplicích.

Pokud by se liga dokončila, sestupoval by nejhorší celek, baráž už předtím byla zrušena. Již na začátku července se koronavirus objevil i u několika hráčů nedaleké Karviné a skupina o záchranu musela být poprvé odložena.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy