Následuje
Branky, body, vteřiny

Darida po vydřeném vítězství nad Znojmem: Měli jsme těžší nohy

Brno - Viktoria Plzeň až doteď v každém soutěžním zápase nevstřelila méně než dva góly, v utkání s nováčkem ze Znojma však musela sáhnout hluboko, aby dokázala najít cestu přes konsolidovanou obranu domácích. Nakonec trápení prolomil po necelé hodině hry Vladimír Darida. Záložník Viktorie po zápase uznal, že nováček Gambrinus ligy rozhodně nebyl jednoduchým soupeřem.

Utkání Znojmo - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"V první řadě jsme rádi, že jsme získali tři body. Znojmo bylo na nás velmi dobře připraveno a cesta k vítězství byla hodně těžká," uvedl po zápase střelec vítězného gólu. Přiznal, že se Plzeň moc často do střeleckých šancí nedostávala. "Soupeře jsme nepodcenili, měli jsme však v poslední době náročný program a odehráli hodně zápasů. Odrazilo se to v tom, že jsme měli těžší nohy. V našem výkonu bylo málo pohybu," podotkl reprezentační záložník.

Plzeň sice měla po většinu utkání územní převahu, jenže v koncovce jí chyběla přesnost. Nevyužila ani svoji další silnou stránku - standardní situace. "Měli jsme ještě nějaké šance, ale dali jsme alespoň jeden gól, který stačil na tři body. Jsem rád, že jsem ho vstřelil. Ovšem je celkem jedno, kdo ho dá," usmál se úspěšný střelec. Soupeřovu defenzivu nicméně ocenil. "Obranu Znojmo vytahovalo dopředu, uhlídalo naše standardní situace. Hrálo v defenzivě velice dobře," poznamenal Darida.

Po vstřeleném gólu se Plzeň více zatáhla na vlastní polovinu a hlídala výhru, která ji vrátila do čela tabulky. "Už jsme nechodili tolik dopředu. Nechtěli jsme udělat zbytečnou chybu, kterou bychom nabídli soupeři vyrovnání. Což se nám podařilo. Tříbodový zisk i po hubeném vítězství nad nováčkem je cenný," dodal Darida.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy