Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Csaplár doplatil na sérii nezdarů a ve Zlíně skončil

Vedení fotbalistů Zlína se po zisku jediného bodu z předchozích šesti ligových utkání rozhodlo ke změně na pozici kouče. Na lavičce "ševců" proto dotrénoval Josef Csaplár. Mužstvo, kterému v tabulce patří předposlední místo, zatím převzal dosavadní asistent Jan Kameník.

Josef Csaplár
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Csaplár je druhým odvolaným koučem v této ligové sezoně. Po 10. kole skončil v Opavě Ivan Kopecký, jehož dočasně nahradili Josef Dvorník s Aloisem Grussmannem.

Csaplár převzal Zlín v červnu a u týmu vydržel jen čtyři měsíce. Jeho svěřenci klesli po jednoznačné víkendové porážce 0:4 v Ostravě na předposlední místo a na kontě mají deset bodů, o jeden více než poslední Opava.

Sedmatřicetiletý Kameník povýšil z pozice asistenta už podruhé. Ševce dočasně vedl na konci dubna po devátém místě v základní části minulé ligové sezony a v nadstavbové skupině o postup do předkola Evropské ligy s týmem přešel přes Olomouc do neúspěšného finále s Mladou Boleslaví.

Csaplár zažil druhý předčasný konec angažmá během necelého roku. V polovině března ho v Příbrami vystřídal Roman Nádvorník. Zkušený kouč, jenž ve fotbale působil i jako skaut či televizní expert, začal trenérskou kariéru v Příbrami. Největšího úspěchu dosáhl v Liberci, který ve dvojici s Ladislavem Škorpilem dovedl v roce 2002 k prvnímu mistrovskému titulu v klubové historii.

Ve Zlíně skončil od ledna už třetí hlavní trenér. Kvůli angažmá u reprezentace Kazachstánu nejprve odešel Michal Bílek, poté se klub rozloučil i s jeho nástupcem Romanem Pivarníkem a nyní s Csaplárem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy