Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Csaplár bude poprvé trénovat na Moravě - přijal nabídku ze Zlína

Ambiciózní zlínský celek povede v příští sezoně Josef Cspalár, který v právě skončeném ročníku ligy po vzájemné dohodě s vedením odešel od celku Příbrami. Fotbalisty Zlína po dubnovém odvolání Romana Pivarníka vedl v nadstavbě dočasný kouč Jan Kameník.

Příbramský trenér Josef Csaplár
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Hodnotím to jako pozitivní krok. Na Moravě jsem ještě nepůsobil, takže to pro mě bude zajímavé. Těším se, že poznám nové lidi, ale hlavně bych rád klubu něco přinesl a něčím se taky od klubu, města či kraje obohatil," uvedl Csaplár na webu Fastavu Zlín.

"Na prvním místě bych měl poznat prostředí co možná nejlépe, zmapovat si situaci a teprve pak se pouštět do nějakých změn, budou-li nutné. Možná by to chtělo některé věci změnit. Může to být i jeden z důvodů, proč mě Zlín angažoval," prohlásil Csaplár.

Vybíral z několika nabídek. "Byly nějaké možnosti hned poté, co jsem skončil v Příbrami. Ať to bylo tady, nebo ze zahraničí v Polsku nebo na Slovensku. Nabídka Zlína mi ale připadala nejzajímavější. Byla konkrétní," konstatoval.

V Příbrami po dvouletém působení skončil v březnu. Ve Zlíně bude už čtvrtým trenérem v tomto kalendářním roce. V polovině ledna odešel Michal Bílek k reprezentaci Kazachstánu a nahradil ho Pivarník. Ten byl odvolán po čtvrt roce po závěrečném 30. kole základní ligové fáze, v níž klub obsadil deváté místo. Ve skupině o postup do předkola Evropské ligy vedl mužstvo dosavadní asistent Kameník a s týmem prošel přes Olomouc do finále, v němž Zlín nestačil na Mladou Boleslav.

Csaplár začal trenérskou kariéru v Příbrami. Největšího úspěchu dosáhl v Liberci, který ve dvojici s Ladislavem Škorpilem dovedl v roce 2002 k prvnímu mistrovskému titulu v klubové historii. Poté působil v pražské Slavii, Panioniosu Atény, Wisle Plock, Viktorii Žižkov, u české reprezentace do 17 let, znovu v Liberci a od roku 2017 v Příbrami, kterou loni dovedl zpět do první ligy. V polovině března ho ve středočeském celku vystřídal Roman Nádvorník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy