Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Costa si kvůli šlápnutí na protihráče nezahraje tři zápasy

Praha - Obránce pražské Sparty Costa Nhamoinesu bude tvrdě pykat za to, že šlápl na protihráče. Od disciplinární komise dostal trest na tři soutěžní utkání za hrubé nesportovní chování v utkání 29. ligového kola v Českých Budějovicích.

Utkání Teplice - Sparta
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Na konci 56. minuty sobotního zápasu Costa u rohového praporku fauloval Michala Řezáče, následně neunesl situaci a ležícímu domácímu záložníkovi šlápl na záda. Disciplinárka ho potrestala stejně jako na konci března plzeňského středopolaře Milana Petrželu. Ten za šlápnutí na slávistu Levana Keniju rovněž nemohl hrát tři soutěžní utkání. Vedle posledního kola zmešká Costa i první dva zápasy příští ligové sezony.

Komise rovněž potrestala Teplice pokutou 20 tisíc korun za nevhodné chování části diváků při domácí odvetě semifinále Poháru FAČR s Libercem. Ze stejného důvodu disciplinárka zahájila řízení s pražskou Slavií kvůli zápasu v Hradci Králové, s domácími "Votroky" bude řešit fanoušky i nedostatečnou pořadatelskou službu.

V poločasové přestávce dvaadvacetiletý student u sektorů domácích zaútočil nožem na strážníka městské policie. Ten vyvázl bez zranění, protože ho jeho kolega strhl k sobě. Útočníkovi hrozí až šest let vězení.

Disciplinárka zastavila činnost na dvě kola makedonskému hráči Veličemu Šumulikoskému ze Slovácka, který dostal osmou žlutou kartu. Poslední kolo sezony si kvůli jednozápasovému trestu za čtyři napomínání nezahrají Tomáš Hübschman z Jablonce, českobudějovičtí Zdeněk Linhart s Janem Hálou a ostravský Milan Jirásek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy