Následuje
BasketManie

Čížek: Nebylo by slušné tady v Jablonci slavit gól

Jablonec - Fotbalista Tomáš Čížek prožil vydařený návrat do Jablonce, odkud před sezonou zamířil do Bohemians 1905. S Klokany se hned ve 2. kole představil na severu Čech a vedle rozloučení s domácími fanoušky se na Střelnici blýskl jedním gólem, jímž pomohl k nečekané remíze 2:2. Trefu ale neslavil. "Bylo by blbé tady v Jablonci slavit gól. Jsem za něj určitě rád, že pomohl Bohemce uhrát remízu tady v Jablonci, kde bude málokdo získávat body," řekl Čížek.

Utkání Jablonec - Bohemians
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Na začátku druhé půle se prosadil hlavou po centru ukrajinského spoluhráče Leonida Akulinina a poslal hosty do vedení 2:1. "Hlavou to byl asi můj pátý nebo šestý gól. S klukama jsme se bavili, že když tady uspějeme, možná něco dám do kabiny. Tak uvidíme, co z toho vymyslíme," dodal s úsměvem šestatřicetiletý záložník.

Návrat do Jablonce si užil. V rámci oslav 70 let od založení severočeského klubu se před výkopem dočkal rozlučky s domácím publikem a fanoušci mu hlasitě tleskali i při střídání. "Strašně jsem se na ten zápas těšil. Byl jsem mile překvapený jak fanoušky Bohemky, tak našimi. Tedy vlastně už mými bývalými jabloneckými," opravil se Čížek okamžitě s úsměvem. "Bylo to pro mě příjemné a zápas jsem si užil," dodal.


Remízu bral jako velké povzbuzení po úvodní domácí porážce Bohemians 0:1 se Zlínem. "Po tom špatném výkonu se Zlínem jsme si to vyříkali v kabině, že takhle se liga hrát nedá, zvlášť na domácím stadionu. Myslím, že každý si to vzal k srdci a dnes to bylo vidět," uvedl Čížek.

"Hráli jsme kompaktně, bojovali jsme a možná jsme Jablonec i trochu bojovností předčili. Samozřejmě v druhém poločase měl Jablonec šance, někdy jsme měli i štěstí. Asi je ta remíza zasloužená," dodal autor 23 branek v české lize.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy