Následuje
Studio fotbal - Extra

Cítím se líp a líp, hlásí gólový Krmenčík. A derby? Nejlepší je remíza

Michael Krmenčík se po listopadové operaci kolena, následné dlouhé absenci a návratu na trávníky v novém ročníku začíná dostávat do formy a cítí se stále lépe. Šestadvacetiletý reprezentační útočník si v duelu v Českých Budějovicích připsal šestý soutěžní gól v sezoně a nasměroval Viktorii k hladké výhře 3:0. Západočeši se díky tomu bodově dotáhli na vedoucí Slavii.

Michael Krmenčík
zdroj: ČTK

"Už se cítím líp. Po tom zranění nejsou ty dva tři zápasy ideální. Příprava ještě byla jakž takž. Teď už se ale cítím líp a líp. Myslím, že i na hřišti to jde trošku vidět a jsem prospěšný pro tým," řekl novinářům Krmenčík.

V Budějovicích otevřel skóre v 18. minutě a navázal na gól z předchozího venkovního utkání Viktorie v Příbrami. "V Příbrami a minulý zápas doma jsem to zkoušel zasekávačkou a moc mi to nevyšlo. Kluci si mě trochu dobírali v kabině. Říkali mi, abych to nikdy nedělal," smál se Krmenčík.

"Nevím, co mě to zase napadlo, že jsem to udělal. Šel jsem z boku skoro sám na bránu, věděl jsem, že po levici mám stopera, tak jsem to zkusil potřetí. Říkal jsem si hlavně: vystřel, vystřel, hlavně tref bránu. A spadlo to za tyč. Aspoň budu mít chvilku pokoj od kluků," vtipkoval Krmenčík.

Jeho celek rozhodl na jihu Čech už v první půli, kdy se trefil ještě Roman Procházka. Pojistku přidal v nastavení Tomáš Chorý. "První půli jsme hráli dobře a dominovali jsme na hřišti. Od 55. minuty začaly Budějovice nakopávat a nám to trochu nevyhovovalo. Nemohli jsme se tolik držet naší hry. Ale nedostali jsme gól a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," uvedl Krmenčík.

Viktoria v lize vyhrála počtvrté za sebou a dotáhla Slavii, kterou čeká derby na Spartě. Letenský tým pak Plzeň přivítá v příštím kole. "Jestli Slavii dostáváme pod tlak, to nevím. Zítra to asi nepřeju nikomu. Takže třeba remíza," řekl s úsměvem Krmenčík. "Na zápas se Spartou se strašně moc těším. Přijde velké množství našich fanoušků a budeme chtít vyhrát," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy