Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokol roku 2019

Cipra nahradí u Českých Budějovic bývalý kouč Slovácka Soukup

České Budějovice - Novým trenérem českobudějovických fotbalistů po odvolaném Františku Ciprovi se stal Miroslav Soukup. Šestačtyřicetiletý kouč naposledy vedl Slovácko, kde kvůli špatným výsledkům skončil po úvodních třech kolech této sezony první ligy.

Miroslav Soukup
zdroj: ČTK autor: Vladislav Galgonek

Soukup by měl Jihočechům pomoci dostat se z posledního místa tabulky, kam Dynamo spadlo po sérii pěti proher. Navíc v tomto týdnu vypadlo také z Poháru České pošty s třetiligovými Domažlicemi.

"Po nepovedeném startu jsme se snažili najít především zkušeného trenéra, který by týmu co nejdříve pomohl z krize, a ideální variantou na trenérský post nám vyšel právě Soukup," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva klubu Karel Poborský. Asistenty nového kouče budou Pavol Švantner a Martin Vozábal.

Soukup je přesvědčen, že Dynamo na dno tabulky nepatří. "Nemyslím si, že kádr je špatný nebo slabý. Věřím, že tým, který dokáže dát dva góly za poločas v Boleslavi, který dá gól na Spartě, nemůže spadnout. Hráči potřebují jen povzbudit, od něčeho se odrazit. To je náš největší úkol," řekl Soukup novinářům. "Je před námi jenom tvrdá dřina. Dynamo by nemělo být tam, kde je. Budu dělat vše, abychom se ze dna odrazili," dodal.

Soukup je rodákem z Prachatic, kde působil během své hráčské kariéry. Jako trenér začal u mládežnických týmů Českých Budějovic, a proto cítí velkou odpovědnost. "Jsem Jihočech, mám k regionu vztah a znám prostředí Dynama. O to víc zavazující to je. Cítím větší zodpovědnost, než kdybych šel do jiného klubu," připustil Soukup, který v roce 2005 dělal v Brně asistenta současnému generálnímu manažerovi Dynama Jiřímu Kotrbovi.

Pak vedl juniorské reprezentace a jméno si udělal především u české dvacítky, s níž před pěti lety na světovém šampionátu získal nečekané stříbro. Od léta 2008 trénoval egyptský národní tým do 20 let, v lednu 2010 nastoupil ve Slovácku nejprve jako sportovní ředitel a poté v klubu působil jako trenér.

Celek z Uherského Hradiště vedl Soukup v 63 ligových zápasech s bilancí 20 výher, 12 remíz a 31 proher. Po třech porážkách v úvodu této sezony na lavičce Slovácka skončil.

Je nám líto, video expirovalo.
Soukup se stal novým trenérem Českých Budějovic

Podle Soukupa Jihočeši doplatili na velmi těžký los. "Kdyby se ty zápasy s Libercem, se Spartou nebo s Boleslaví rozmělnily do sezony a mezitím se vyhrály jiné zápasy, nikdo z toho problém nedělá. To, že se to najednou poskládalo za sebou, udělalo ten propad," podotkl Soukup.

Až blíže pozná tým, bude s vedením řešit otázku možného posílení kádru. "Nechci dělat ukvapený krok, potřebuji tým poznat. Musíme v co nejkratší době pojmenovat to, kde je největší slabina. Pokud má někdo přijít, musí to být hráč, o kterém jsme všichni přesvědčeni, že bude do základu a že nám pomůže," uvedl Soukup.

Těší se i na spolupráci se stoperem Tomášem Řepkou, kterému se na podzim nedaří tak jako v jarní sezoně po příchodu do Dynama. "Jde o to, jak pochopí svoji roli. V minulé sezoně ji plnil do posledního písmene a nikdo nemohl říct ani slovo. Ani Tomáš není stroj, je to člověk, který může mít slabší období. Nebudu nikoho odepisovat, aniž by dostal šanci a prostor na to, aby mohl ukázat, že ta etapa, která je třeba slabší, už je pryč," dodal Soukup.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy