Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2019

Cíl Sparty je jasný – druhé místo, tvrdí Jílek. A co s Kangou?

Fotbalisté Sparty vystoupali na třetí místo v lize a chtějí výš. Trenér Václav Jílek to potvrdil poté, co pražský tým v 19. kole nejvyšší tuzemské soutěže porazil Mladou Boleslav 5:2 a i díky sobotní prohře druhé Plzně 1:2 na Slovácku na ni ztrácí už "jen" pět bodů. Do posledního podzimního kola půjdou sparťané podle Jílka s cílem tenhle rozdíl minimálně udržet.

Václav Jílek
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Druhé místo musí být jednoznačně náš cíl, byť ta pětibodová ztráta je poměrně velká. Máme před sebou slušnou zápasovou porci. Plzeň máme doma a ta bude hrát těžký zápas na Slavii stejně jako my. Neberu to tak, že pět bodů je rozhodující náskok. Jsem rád, že jsme alespoň pro tuhle chvíli náskok Plzně zmenšili," řekl Jílek.

V posledním zápase podzimní části ligy přivítá Plzeň Teplice, zatímco Sparta jede do Ostravy. Baník ztrácí na Jílkův celek dva body. "Jestli chceme mít na jaře výchozí pozici slušnou nebo odpovídající naším cílům, tak je třeba tenhle bodový rozestup minimálně udržet," dodal třiačtyřicetiletý kouč.

Pražané už osm kol neprohráli. "Se třetím místem a takovým odstupem na Slavii a s poměrně velkým odstupem na Plzeň není úplně spokojenost, protože to musíme hodnotit komplexně. V průběhu sezony je teď světlejší chvilka, kdy se pomalu zlepšujeme a šplháme nahoru," konstatoval Jílek.

Potěšil ho přístup hráčů v zápase s Mladou Boleslaví. "Pro nás to byla velká motivace. Dneska se hrálo poměrně o dost. Měli jsme to tak i postavené, byl to boj o třetí místo a až do sedmého místa tabulky je to obrovsky vyrovnané. Moc nám záleželo na tom, abychom tohle utkání zvládli. Kluci k tomu tak přistoupili," prohlásil Jílek.

Sparťané porazili Boleslav potřetí za sebou doma v lize o tři branky, přestože Sparta přišla o vedení 2:0, které získala už v osmé minutě. "Byť jsme soupeři dovolili vyrovnat a sami jsme si to utkání ztížili, tak si myslím, že jsme dneska zaslouženě brali tři body," řekl kouč, který přišel do Sparty v létě z Olomouce.

Kanga tématem posledních týdnů

Mezi střelce se zapsal Guélor Kanga, který se desátou brankou v sezoně v tabulce nejlepších kanonýrů vyrovnal mladoboleslavskému Nikolaji Komličenkovi a Michaelu Krmenčíkovi z Plzně. O budoucnosti devětadvacetiletého záložníka z Gabonu, jemuž v létě skončí na Letné smlouva, se v posledních dnech hodně spekuluje.

"Bavíme se o tom s Tomášem Rosickým. V tuhle chvíli nedokážu říct nic konkrétního. Vidíte, že jsou zápasy, kdy nám Kanga hru trošičku kazí ve smyslu laciných ztrát a z toho pramenících branek soupeřů. Na druhou stranu je to rozdílový hráč. Dneska se projevil v tom druhém světle a zahrál velmi dobrý zápas," uvedl trenér Sparty.

"Nejen z pohledu ofenzivy, konečně jsem tam dneska viděl i týmové nastavení. Nastavení hráče, který i do defenzivy pracuje velmi dobře. Byl to vyvážený výkon. Proto volba prvního střídajícího nepadla na Kangu, ale na Martina Haška, protože jsme chtěli dostat do hry Trávníka," vysvětlil Jílek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy