Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Chuligáni napadli při odjezdu z Edenu funkcionáře Olomouce. Slavia se omlouvá, incident šetří policie

Napadením funkcionářů Olomouce po středeční dohrávce 3. kola první ligy na Slavii v areálu Pražanů se zabývá policie. Neznámí chuligáni zaútočili na klubové vozidlo Sigmy, kde seděla tříčlenná posádka. Fanoušci zranili bezpečnostního a technického manažera Milana Zapletala, který musel být ošetřen v nemocnici, ale je v pořádku.

Fanoušci Slavie
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"Vše se událo strašně rychle. Skupina lidí, nevíme přesně, kolik jich bylo, možná 12 až 14, obklíčila naše klubové auto. Milan z něj vystoupil s tím, že se situaci pokusí vyřešit. Byl však napaden a zbit. Poté ho odvezli do nemocnice, kde ho ošetřili. Bylo tam nějaké šití. Je však v pořádku, je to tvrďák," citoval server sport.cz mluvčí Sigmy Alici Zbraňkovou.

Dalšími osobami ve vozu byli podle médií obchodní ředitel Sigmy Aleš Škerle a další pracovnice klubu. Proč k napadení došlo, zástupci hanáckého klubu netuší. Za útok se omluvil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Případem se nyní zabývá policie České republiky. Věříme, že celý incident bude řádně prošetřen. Děkujeme Slavii za vyjádření podpory, stejně jako ona takovému jednání nerozumíme. Jakékoliv projevy násilí do moderní společnosti nepatří a jako klub je kategoricky odsuzujeme," uvedla Sigma v prohlášení na svém webu.

Hanáci v Edenu prohráli těsně 0:1. Slavia se díky vítězství dotáhla na druhý tým tabulky Spartu a ztrácí čtyři body na vedoucí Plzeň, kterou přivítá ve šlágru podzimu v neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články