Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HMS Skotsko 2024

Chaluš neměl podle komise rozhodčích dohrát derby, Slovácko správně nekopalo penaltu

Podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měl být liberecký obránce Matěj Chaluš v nedělním utkání osmého ligového kola v Jablonci ve 20. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. Slovácko v závěru zápasu na Spartě naopak správně nezahrávalo pokutový kop po kontaktu domácího Lukáše Sadílka s Kim Sung-pinem. Komise uvedla, že nešlo o přestupek.

Matěj Chaluš z Liberce (vlevo) v souboji s Vachtangem Čanturišvilim z Jablonce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Chaluš v podještědském derby (1:1) fauloval domácího Michala Černáka, ale sudí Ondřej Berka po nařízení přímého volného kopu hráče chybně nevyloučil. To kritizoval i jablonecký trenér Radoslav Látal na pozápasové tiskové konferenci. "Rozhodčí měl udělit druhou žlutou kartu a následně červenou pro hráče číslo 37 za zmaření slibně se rozvíjející akce soupeře," upozornila komise.

Za čistý naopak komise označila souboj sparťana Sadílka s Kim Sung-pinem v 83. minutě. Slovácko na Letné utrpělo debakl 0:5. "Hostující hráč svou nohou zavadil o nohu domácího hráče. Nejednalo se o přestupek," popsala komise, která podle nového manuálu od této sezony veřejně rozebírá vždy čtyři situace z kola, vybrané novináři.

Sudí Jan Všetečka si počínal správně i v případě hraničního souboje sparťana Tomáše Wiesnera s Merchasem Doskim v 10. minutě. "Rozhodčí správně nechal pokračovat ve hře, ke vstřelení branky došlo až za 39 vteřin, mezitím měla míč v držení obě družstva. V případě, že by se jednalo o zjevný přestupek, VAR (videorozhodčí) by nemohl intervenovat, protože nešlo o souvislou útočnou akci," vysvětlila komise.

Ta rovněž souhlasila s verdiktem arbitra Petra Hocka, který v duelu Zlín –⁠ Plzeň (1:7) udělil už v 7. minutě červenou kartu domácímu Jakubu Černínovi za kopnutí podrážkou kopačky do hrudníku Rafiua Durosinmiho.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články