Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

CEFC by měla ke Slavii získat i většinový podíl v Edenu

Praha - Čínská společnost CEFC, která je od září majoritním vlastníkem fotbalové Slavie, se má brzy stát sedmdesátiprocentním majitelem stadionu v Edenu. Informoval o tom místopředseda dozorčí rady pražského klubu a zástupce čínské skupiny Jaroslav Tvrdík.

Stadion v pražském Edenu
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Snad fanouškům zlepším náladu. CEFC se stane sedmdesátiprocentním akcionářem Eden Areny. Sparta i Plzeň mají náskok, ale všechno chce čas. Příští rok...," uvedl bývalý ministr obrany po nedělním pražském derby se Spartou, které Slavia prohrála 1:3.

Tvrdík už dříve několikrát uvedl, že vyřešení situace kolem stadionu je pro nové slávistické vedení jednou z hlavních priorit. Dlouhá léta totiž kolem Eden Areny panují velmi nepřehledné vlastnické struktury a není úplně jasné, komu patří.

Stadion vlastnila společnost E Side Property, kterou koupil kladenský advokát Václav Slavíček. Ten před třemi lety v červenci oznámil, že po dohodě s hlavními věřiteli převedl stadion pod akciovou společnost Vinet.

S transakcí ale nesouhlasila radnice Prahy 10, která v minulosti investovala do dluhopisů E Side Property. Změny pak dále pokračovaly a v současnosti stadion provozuje akciová společnost Eden Arena.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy