Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pardubické rovinové dostihy

Bude-li vše ideální, Martin přidá ve Spartě gólů ještě víc, říká trenér Hašek

Byl to zcela jejich víkend. Martin Hašek nejdříve coby trenér Bohemians 1905 dovedl tým v sobotu k totálně vydřenému vítězství nad Olomoucí, jeho syn Martin zařídil Spartě o den později dvěma góly vítězství nad Baníkem Ostrava. "Ve sportu je to tak, že jednou jsi nahoře, jednou dole," říká k tomu Hašek starší.

Slavící Martin Hašek ze Sparty
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Těch dole jsme měli už spoustu, těžko se trefit, abychom nahoře byli všichni," dodal trenér Hašek, jehož mančaft z vršovického Ďolíčku slavil zisk tří bodů za vítězství 3:2 nad Sigmou.

"Tenhle víkend se zrovna povedl. Nejdřív jsem velmi emotivně prožíval náš obrat, kdy jsme vstali z mrtvých, druhý den jsem si s chutí pustil televizi, těšil se na Spartu a najednou jeden gól, druhý gól... To bylo hodně dobrý," přiznal Hašek v pořadu Dohráno Plus. "A ještě mám navíc druhýho syna (Filipa, pozn. red.), který hraje fotbal," usmál se.

Jeho syn Martin byl v základních sestavách obou pohárových zápasů s Trabzonsporem, přes který nakonec Sparta do 4. předkola Evropské ligy neprošla. A v jedenáctce, která vyběhla na trávník, figuroval mimo jiné i v případě utkání proti Baníku Ostrava.

Analýza utkání Sparty proti Baníku. POSLECHNĚTE SI Fotbal fokus podcast:

"Podle mých informací by býval hrál i v tom prvním kole se Slováckem (Sparta podlehla na Letné 0:2, pozn. red.), ale měl tam nějakou lehkou virózu," řekl trenér Bohemians 1905.

"Takže začíná dostávat příležitostí víc, než tomu bylo na jaře, kdy je dostával nejprve jako střídající hráč, potom na jiné pozici podhrotového hráče. To nikdy nehrál. On to zahraje, ale není to pro něj ideální. Teď hraje Sparta v rozestavení 4-1-4-1, on hraje takovou osmičko-desítku dohromady s Kangou nebo s Trávníkem," dodal.

Kouč klokanů si ale myslí, že pozice Haška mladšího je čistá osmička. "Spíš ještě víc zezadu. Útočné výpady ano, ale ne pořád a o to překvapivěji, a ještě víc si užít pracovitost zezadu. V tuhle chvíli si myslím, že to je hráč tak na pět šest gólů."

Je nám líto, video expirovalo.
Studio fotbal - Dohráno Plus

"Je pravda, že já moc těch ligových gólů nedávám, takže každého si moc vážím, jeden jsem dokonce přidal i hlavou," řekl Hašek junior, který se prosadil v 10. a 38. minutě.

Hašek starší ale zároveň doplňuje, že pokud by třiadvacetiletý záložník Sparty některé nespecifikované věci ještě precizoval, "ve fungujícím soukolí týmu při nalezení optimální pozice" by mohl gólů vstřelit ještě více. Další příležitost bude možná mít v neděli v ligovém kole v Liberci.

"A pak je to B, body jsou i asistence. Už v Bohemce měl druhý největší počet klíčových přihrávek ligy za Kopicem. Jen v téhle sezoně nahrál do x gólových situací, ale střelci zatím neproměňovali," konstatoval Hašek.

"Základem úspěchů je, abychom se bavili fotbalem a zároveň tvrdě pracovali. Jedno bez druhého nejde, může chybět pak lehkost, bez které se náš fotbal nezvedne. Musíme prostě zkombinovat práci a uvolněnou mysl," prohlásil hráč, který sbíral zkušenosti i hostováním na Žižkově či ve Vlašimi.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy