Paralympijský magazín

Brno opět nedostalo gól, za Duklu se už potřetí trefil Blažek

Praha – Brněnští fotbalisté nedostali ani ve třetím přípravném utkání na soustředění v Turecku gól, když kazašského vicemistra FK Aktobe porazili 2:0. Naopak Slovácko v Turecku utrpělo i ve druhém utkání porážku 0:1, tentokrát se čtvrtým celkem maďarské ligy Debrecínem. Dukla na Kypru už odehrála generálku na jarní část první ligy a s litevským mistrem Žalgirisem Vilnius remizovala 1:1.

Slovácko doplatilo na neproměňování šancí. "V prvním poločase jsme udělali zbytečně dvě chyby a jednu z nich soupeř potrestal. Byli jsme lepším týmem, ale opět jsme nedokázali dát branku," řekl trenér Svatopluk Habanec. "Tentokrát jsme měli čtyři tutové šance. Trávník, Hlúpik, dvě šance Reinberka a Kalouda tam měl tři střely. Z tohoto pohledu bohužel nemůžeme být spokojeni," dodal.

Jedinou branku Dukly vstřelil po dvaceti minutách útočník Jan Blažek, který je v Dukle na testech a dal již třetí branku ve třetím přípravném utkání za Pražany. V závěru poločasu ale Vilnius srovnal z penalty. Dukla odjede ze soustředění s vyrovnanou bilancí jedné výhry 3:0, jedné porážky 0:3 a jedné remízy.

Zbrojovce vítězství zařídil dvěma trefami v 53. a 64. minutě nováček v kádru Josef Čtvrtníček.