Boleslav nestačila na Chrudim, druholigové soupeře neporazili ani Zlín a Teplice

Mladoboleslavští fotbalisté podlehli druholigové Chrudimi 1:3 a v pátém utkání letní přípravy poprvé prohráli. Proti soupeřům z nižší soutěže zaváhaly i další prvoligové týmy. Teplice jen remizovaly s Táborskem 2:2 a stejný výsledek si připsal i Zlín proti jinému druholigovému celku Prostějovu. Karviná hrála s polskými druholigovými Tychami v přestřelce 3:3. Naopak první vítězství v letní přípravě zaznamenaly České Budějovice, které zvítězily 3:1 ve Vlašimi.

Duel Mladá Boleslav - Chrudim
zdroj: ČTK/ZUMA/Slavek Ruta

Mladá Boleslav hrála s Chrudimí netradičně na 4x 30 minut. Favorita poslal do vedení navrátilec z hostování Mešanovič, který skóroval ve třetím přípravném zápase po sobě, ale poté už se prosadili jen hosté.

Teplice v týdnu prohrály s Vlašimí 2:3 a výsledkově se jim nedařilo ani proti dalšímu druholigovému soupeři. Severočeši s Táborskem dvakrát prohrávali a remízu jim zachránil až 12 minut před koncem střídající Hyčka.

Zlín proti Prostějovu ještě do poločasu otočil skóre, ale soupeř bleskově srovnal. Po změně stran neproměnil druholigový outsider penaltu. "Ševci" v letní přípravě ještě neprohráli a potřetí za sebou remizovali.

Naopak první vítězství v přípravě si po dvou předešlých porážkách připsaly České Budějovice. Jednu branku dala při výhře 3:1 na půdě druholigové Vlašimi i letní posila útočník Škoda.

Ostrava porazila jiného druholigového soupeře Líšeň 2:0. Za Baník se poprvé trefila slovenská posila Almási. Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové proti Příbrami, která naopak z ligy sestoupila, nakonec zúročil převahu a gólem Vašulína z druhé půle zvítězil 1:0.

Karviná s polskými druholigovými Tychami třikrát neudržela vedení a v přestřelce remizovala 3:3. Za Slezany znovu skóroval osmnáctiletý polský útočník Zych, který dal v posledních třech zápasech čtyři branky.

Přípravná fotbalová utkání:

FK Mladá Boleslav - Chrudim 1:3 (1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 25. Mešanovic - 28. Juliš, 59. Rybička, 116. Breda.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Dancák - Skalák, Mešanovič, Ladra - Fila.
Od 61. minuty: Halouska - M. Douděra, Šimák, Plechatý, Jurásek - D. Mašek, Smrž - Píchal, L. Mašek, Hönig - Stránský. Trenér: Jarolím.

Fastav Zlín - Prostějov 2:2 (2:2)
Branky: 13. Kolář, 33. Matejov - 10. Žák, 34. Kušej.
Sestava Zlína: Rakovan (46. Šiška) - Vraštil (46. Cedidla), Kolář, Procházka (46. Simerský), Matejov (60. Nečas) - Dramé (46. Tkáč), Hrubý (60. Janetzký), Hlinka (60. Martínez), Čanturišvili (46. Hrdlička) - Reiter (60. Bobčík), Poznar (60. Fantiš). Trenér: Jelínek.

FK Teplice - Táborsko 2:2 (1:1)
Branky: 40. Knapík, 78. Hyčka - 8. Matoušek, 48. Vozihnoj.
Sestava Teplic: Čtvrtečka - Knapík (60. Mazuch), Chlumecký, Hasil (60. Pinc) - Vondrášek (70. Švanda), Mareček (60. Jukl), Trubač (80. Kodad), Droehnle (70. Horák) - Laňka (70. Černý), Ledecký (60. Mareš), Moulis (70. Hyčka). Trenér: R. Kučera.

MFK Karviná - Tychy 3:3 (1:0)
Branky: 16. Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Zych - 62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 72. Vašulín.

Vlašim - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:1)
Branky: 89. Zlatohlávek - 31. Mršič, 53. Škoda, 60. Čavoš.
Sestava Č. Budějovic: Vorel - Čolič (46. P. Novák), Havel, Talověrov (63. O. Novák), Skovajsa (63. Mašek) - Vais (46. Valenta), Hellebrand (46. Čavoš) - Mihálik, Hora (58. Tolno), Mršič (46. Brandner) - Škoda (58. Bassey). Trenér: Horejš.