Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Bojím se, aby s koronavirem nebyly problémy i v další sezoně, řekl Jarábek. Systém 18 týmů vítá

Za udržení v nejvyšší soutěži, ke kterému přispěl nový případ koronaviru v konkurenční Opavě, je samozřejmě rád. Kouč Karviné Juraj Jarábek ale zároveň přiznává, že by si záchranu radši uhrál na hřišti než nedohráním posledních zápasů. Trenér Slezanů má také nadále obavy, zda soutěž nebude i nadále virus ovlivňovat.

zdroj: facebook.com/MFK Karviná

Karviné patřila v lize před posledními dvěma zápasy 14. příčka s náskokem dvou bodů na Opavu a poslední Příbram, jenže pak se objevil nový případ koronaviru a nadstavbová skupina o záchranu zůstala nedohrána, což znamenalo, že nikdo nesestupoval.

"Jestli se mi ulevilo? To asi není úplně přesné slovo. Chceme hrát nejvyšší soutěž, to je jasné - to chce každý. Upřímně ale říkám, že radši bychom si prvoligovou příslušnost uhráli na trávníku," uvedl pro klubový web Jarábek.

Je systém 18 týmů správný a dal se předčasný konec sezony čekat? Vše rozebíral nový Fotbal fokus podcast:

"Ale to už nezměníme, je konec. Kluci se rozprchli na krátkou dovolenou, protože se blíží start příštího ročníku. Času je málo," dodal Jarábek, v jehož týmu se objevil v průběhu sezony nejvyšší počet nakažených koronavirem. Kvůli čtyřem pozitivním testům u hráčů museli Slezané na začátku července na 14 dní do karantény a poslední dvě kola nadstavbové skupiny byla odložena. Později pak vedení soutěže z důvodu nákazy v nedaleké Opavě rozhodlo o tom, že zůstanou nedohrána.

Jarábek se bojí, aby koronavirus výrazně neovlivnil i start nové ligové sezony, která začne 22. srpna. "Toho se obávám, to je fakt. Je toho i plná Praha, v karanténě jsou i hokejisté, florbalisté," přemítal Jarábek.

"Nicméně věřím, že koronavirus poleví a budeme v dohledné době moci hrát před plným stadionem - doma i venku. Fotbal se hraje pro lidi a ti nám opravdu chyběli. Tím, jak máme malinký uzavřený stadion, tak i návštěva kolem dvou až tří tisíc lidí může vytvořit fantastickou kulisu. To nám teď scházelo," uvedl slovenský kouč.

Vítá, že se příští ročník nejvyšší soutěže bude hrát s 18 týmy a také bez nadstavby. Vítězné Pardubice z druhé ligy doplnila mezi elitou také druhá Zbrojovka Brno. "Schvaluji to a tento formát se mi líbí. Každý s každým si zahraje dvakrát a tři nejhorší spadnou přímo. Dlouhodobá soutěž prostě a jednoduše rozhodne, tak to má být. My bychom chtěli hrát o nějakou příčku výše než v uplynulé sezoně. Uděláme pro to absolutní maximum," řekl Jarábek.

Jeho tým bude mít na přípravu jen necelé tři týdny. "Začneme v pondělí 3. srpna. Bohužel ani do tohoto data nebudou mít kluci po náročné sezoně úplně volno - mají sporttestery. Během tří týdnů budeme chtít sehrát tři přípravné zápasy a rádi bychom na pár dnů vyjeli i na soustředění. Příprava bude krátká, ale nebrečíme. Je to realita, s kterou se musíme vyrovnat," dodal Jarábek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy