Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Bohemka se po karanténě utká s Pardubicemi v sobotu, poté i s Jabloncem

Odložený duel 9. kola první ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. V pátek místo toho odvysílá ČT sport živě duel Zlína s Jabloncem.

Kamil Vacek
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Souboj Jablonce s "Klokany" se měl původně uskutečnit minulou neděli. Ve středu Bohemians sehráli odložené utkání 5. kola v Českých Budějovicích, přestože jim kvůli koronaviru chybělo osm hráčů, a navíc i hlavní trenér Luděk Klusáček. Páteční testy na covid-19 ale v mužstvu odhalily další nakažené hráče a členy realizačního týmu. Hygienická stanice proto Pražanům nařídila karanténu.

Právě kvůli ní byl duel s Pardubicemi posunut o den. "K dispozici budou hráči s negativním nálezem a ti, kteří se již vracejí po desetidenní karanténě," uvedli Bohemians na Twitteru. Místo pátečního utkání Bohemians s Pardubicemi bude na programu zápas Zlín - Jablonec.

Kvůli výskytu koronaviru v týmech bylo v tomto ročníku dosud odloženo pět utkání nejvyšší soutěže. V původním termínu se neuskutečnil ani duel Slovácka s Příbramí. Zápas v Uherském Hradišti se odehrál během listopadové reprezentační pauzy. Minulou středu se dohrálo utkání České Budějovice - Bohemians, které bylo předtím dvakrát odloženo.

Odloženy byly i dva zápasy Baníku Ostrava se Slováckem a Libercem, neboť krajská hygienická stanice poslala slezský tým kvůli šíření nemoci v mužstvu do karantény. Náhradní termíny utkání zatím LFA nestanovila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy