Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Bohemians nejspíš přijdou o Nazarova, který zatím čeká na víza marně

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu pravděpodobně skončí v Bohemians ruský fotbalista Jevgenij Nazarov. Čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál zažádal o nová víza, ale zatím je nezískal. Česká vláda před týdnem rozhodla o zastavení vydávání víz ruským občanům s výjimkou humanitárních případů.

Jevgenij Nazarov
zdroj: fkteplice.cz

"Jevgenij Nazarov už v Česku na základě pracovních víz působil v Teplicích. V současné chvíli má zažádáno o víza nová. Bohužel, kvůli nutné administrativě a dokládání různých dokumentů z Ruska mu dosud nebyla přidělena. Vzhledem k situaci je velmi pravděpodobné, že k tomu nedojde ani na výjimku a Jevgenij bude muset republiku opustit," prohlásil ředitel Bohemians Darek Jakubowicz.

"Do posledního dne trvání současných víz s hráčem počítáme. Situace se může do té doby ještě změnit. Kdyby k tomu však nedošlo a on musel z Česka odejít, poskytne mu Bohemka veškerou pomoc. Není vyloučeno, že mu pomůžeme sehnat angažmá v zemích, kde by mohl hrát a není tam uzavřeno přestupní období," řekl Jakubowicz.

Nazarovova rodina žije jen pár kilometrů od ukrajinských hranic a vojenskou agresi odmítá. "Je nám velmi líto, když musíme sledovat kohokoliv z Bohemky se slzami na krajíčku. Jako klub stojíme za hráčem a jeho rodinou," uvedli "klokani" v prohlášení.

Nazarov přišel do Ďolíčku v lednu jako volný hráč po konci v rezervním týmu Krasnodaru. S Pražany podepsal roční smlouvu. Dosud za Bohemians v lize nastoupil pouze v závěru únorového duelu na hřišti Slavie. Celkem si v české nejvyšší soutěži připsal 19 startů, v nichž zaznamenal po jedné brance a asistenci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články