Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Bohemians doma Zlín neporazili 25 let, ale mají lepší formu. Ševci se těší na anglickou atmosféru

Sice Klokani na Zlín historicky moc neumí, do předehrávky 10. kola první fotbalové ligy však vstupují s lepší formou a mohou být favorizovanější. Devátí Pražané by rádi ukončili dlouhé čekání na domácí výhru nad "ševci", které v nejvyšší soutěži trvá šest zápasů od září 1994. Na druhé straně třináctí zlínští fotbalisté s sebou vláčí sérii tří porážek. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport či webu ctsport.cz dnes od 17:50.

Hlavičkový souboj v utkání Zlín – Bohemians 1905
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Klokani" poslední vzájemný ligový souboj v únoru ve Zlíně vyhráli 2:0 a neoblíbeného soupeře porazili poprvé po 12 duelech.

"Tehdy nastoupili pod trenérem (Romanem) Pivarníkem v klasickém rozestavení 4-4-2. Nedařilo se jim do nás dostat. My vstřelili branku ze standardní situace a dokázali se ubránit. V závěru ještě pojistil naše vítězství Kamil Vacek. Teď je ovšem kádr Zlína jiný včetně kouče a rozhodně by nemělo smysl tyto dva zápasy porovnávat," řekl kouč Bohemians Hašek.

"Ve Zlíně proběhlo dost změn. Mezi nimi i náš bývalý hráč Dominik Mašek, který se tam dostal přes Mladou Boleslav. Hrají v rozestavení 3-5-2, které během svého trenérského angažmá u týmu praktikoval Michal Bílek. V tabulce se nachází pod námi. My pak jedeme dvakrát ven, kde se v tabulce pravdy můžeme dostat blíže k nule," dodal Hašek.

Dobré domácí formy Bohemians jsou si vědomi i ve Zlíně. "Čeká nás nejen velmi silný a kvalitní soupeř, který doma v sezoně ještě neprohrál, ale také bouřlivé prostředí, které se dá přirovnat k Anglii. Bohemians hrají v rozestavení 3-4-3, jsou velmi aktivní, běhaví, důrazní v soubojích," uvedl Jan Kameník, asistent zlínského trenéra Josefa Csaplára.

Fastav v posledních třech kolech nebodoval, naposled doma prohrál 0:2 s jiným pražským týmem Spartou. "Hodně branek jsme dostali, málo dali, a tak bylo v týdnu na čem pracovat. Nůž na krku necítíme, ale rádi bychom odčinili tyto výpadky a z Prahy přivezli nějaký bod," konstatoval Kameník.

Poslechněte si Fotbal fokus podcast o dění v první lize i výkonu Slavie v Lize mistrů:

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy