Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Dánsko

Bílek se vrací po osmi letech do české ligy, povede Jihlavu

Jihlava - Fotbalisty Jihlavy povede bývalý reprezentační trenér Michal Bílek. Dosavadní kouč předposledního týmu první ligy Michal Hipp bude jeho asistentem. Vysočina v úvodních šesti kolech získala jen dva body a dala tři góly. Bílek naposledy trénoval před dvěma lety gruzínské Dinamo Tbilisi, kde však skončil už po necelých dvou měsících.

Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Bílek se vrací do české nejvyšší soutěže po více než osmi letech. "Na post hlavního kouče přichází osobnost, která má za sebou řadu hráčských i trenérských úspěchů. Zároveň mne těší, že Michal Hipp u týmu nadále setrvá a přijal pozici asistenta trenéra," uvedl majoritní vlastník jihlavského celku František Vaculík.

"Jsme přesvědčeni, že současný tým je dobře trénovaný, vhodně doplněný a má kvalitu na to, aby působil na vyšších příčkách tabulky. Věříme, že změna ve složení realizačního týmu napomůže výsledkovému obratu," dodal Vaculík. Jihlavské fotbalisty Bílek povede poprvé v sobotu v domácím zápase proti Jablonci.

Jednapadesátiletý Bílek naposledy v české lize koučoval v letech 2006 až 2008 pražskou Spartu. V roce 2007 s ní dokázal jako první trenér vyhrát ligu i pohár, což se pak povedlo už jen Vítězslavu Lavičkovi.

Po odchodu ze Sparty trénoval Ružomberok a poté v letech 2009 až 2013 národní tým, se kterým došel do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2012. V lize někdejší vynikající záložník, který si zahrál na mistrovství světa v Itálii v roce 1990, vedl v minulosti také Teplice, Blšany a Plzeň.

Je nám líto, video expirovalo.
Bílek: Moc se na trénování v Jihlavě těším
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy