Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Náš fotbal

Bez Hancka si Spartu nedovedu představit, říká Priske a chválí Jankta

Nechce přijít o stopera Dávida Hancka, o něhož se zajímá Feyenoord Rotterdam, a hodně si slibuje od příchodu záložníka Jakuba Jankta. Dánský trenér fotbalistů Sparty Brian Priske tvrdí, že si Spartu bez čtyřiadvacetiletého slovenského stopera nedovede představit. “Je to náš klíčový hráč,“ říká o slovenském kapitánovi.

Brian Priske
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Virginie Lefour

"Nechci si představit tým bez Hancka. Je to náš klíčový hráč. Bavil jsem se s ním i s Tomášem Rosickým," řekl Priske na tiskové konferenci po výhře 2:0 nad Olomoucí ve třetím kole první ligy.

"Přestupy jsou součástí fotbalu, je tady dlouho. Řekl jsem mu, jaké s ním mám pro tuto sezonu plány, jak mu můžu pomoci být ještě lepší, silnější, aby nám především pomohl s našimi cíli a později si vysloužil ještě lepší přestup. Bohužel jsem jenom trenér, můžu pomoct hráčům, co nejvíc to jde, ale lidé se musí rozhodnout sami," uvedl pětačtyřicetiletý Dán o fotbalistovi, který je ve Spartě už tři roky.

Sparta v týdnu získala záložníka Jankta. Šestadvacetiletý český reprezentant přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí. Proti Sigmě naskočil do hry v 80. minutě. Odchovanec městského rivala Slavie si připsal premiéru v české lize.

"Před jeho příchodem jsem s ním mluvil a měl jsem z něho dobrý pocit. Vytvořili jsme si jeho osobnostní profil, což nám věci dost usnadnilo. Ukázalo nám to, kdo je a jak pracuje. Jsem si jistý, že pro nás bude představovat velký přínos, je velmi kvalitní, má zkušenosti z elitních lig a mezinárodního fotbalu. Osobnostně se od ostatních hráčů v kádru trochu liší. Je to hodný kluk, který chce hodně vyhrávat a bude tlačit na ostatní, pokud nebude spokojený s jejich výkonem. Je hodně náročný na sebe i spoluhráče," konstatoval Priske.

"Je důležité, aby hráči měli jeden na druhého vysoké požadavky při každém tréninku. Můžou se během něho dohadovat, ale po něm můžou být zase nejlepší přátelé. Sampiho vidím jako jednoho z hráčů, který zvýší úroveň tréninku. Pro mě a realizační tým je to pak o něco snazší, protože na hráče nemusíme pořád tlačit. Má na tým dobrý vliv, snadno se adaptoval, spoustu kluků zná. Tohle pro něj bude snadné, horší bude fyzická stránka, jelikož má za sebou jenom dva týdny přípravy," prohlásil někdejší kouč Midtjyllandu a Antverp.

Těší ho i jiná letní posila stoper Asger Sörensen. Priskeho krajan přišel do Sparty z druholigového Norimberku. "Nejlepší na něm je, že se adaptoval tak rychle. Není snadné rovnou přijít z jiné ligy a kultury na nové místo. Snad týden po přestupu k nám nastoupil do prvního utkání, hraje na vysoké úrovni. V obraně je hodně pevný, vyhrává hodně soubojů, nachází si dobré pozice. Dneska v některých fázích na míči nehrál tak dobře, jinak mám ale z jeho příchodu a výkonů radost," dodal Priske.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články