Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Bez Ewertona s Douděrou, ale s pěti posilami. Boleslav zahájila přípravu

Dalším týmem, který začal přípravu na novou sezonu první ligy, je Mladá Boleslav. Středočeši absolvovali úvodní trénink i s pěti novými posilami a dvěma navrátilci z hostování. Kouč Pavel Hoftych přivítal celkově 25 hráčů.

Vedení sedmého týmu uplynulé sezony přivedlo během pauzy brankáře Martina Polačka, obránce Radka Látala, Denise Donáta a dvojici záložníků Denis Darmovzal, Antonín Vaníček.

"Má kvalitu i zkušenosti z tuzemské nevyšší soutěže. Znám jej z působení u dorostenecké reprezentace s jeho plusy i minusy, a především předpoklady využitelnosti na různých postech v ofenzivní činnosti," uvedl o Vaníčkovi trenér Hoftych, kterému se přidali do týmu také navrátilci z hostování – záložník Jakub Fulnek a útočník Ladislav Krobot.

Na začátku přípravy nescházel ani čtyřicetiletý záložník a kapitán Marek Matějovský, jenž v květnu prodloužil smlouvu o další rok. Z třetiligového B-týmu Mladé Boleslavi se k "áčku" připojili zadáci Matyáš Coňk a Hasan Jahič.

Středočechy naopak opustili David Douděra, Ewerton, Michal Hlavatý, Martin Sladký, Filip Horský. Budoucnost Kryštofa Obadala (Slavia) a Vojtěcha Smrže (Karviná), kteří v Mladé Boleslavi hostovali, se řeší stejně jako v případě Pavla Halouska a Milana Jiráska. Ti zase v minulém ročníku působili na Žižkově.

Daniel Langhamer má od mladoboleslavského vedení svolení hledat si angažmá jinde. Jakub Klíma, který dosud hostoval v Hradci, do východočeského klubu definitivně přestoupil, a Ladislav Mužík odešel formou hostování do Bohemians 1905.

Hoftychovy svěřence čeká před začátkem nové sezony nejvyšší soutěže osm přípravných zápasů, z toho dva na týdenním červencovém soustředění v Rakousku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články