Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Berko, ty sr**ko jedna. Rada bude za urážky sudího dvakrát chybět na lavičce Jablonce

Už během utkání s Plzní putoval za vulgární urážky rozhodčího Ondřeje Berky na tribunu a kouč Jablonce Petr Rada tam zůstane i v dalších dvou zápasech nadstavby. Jabloneckého trenéra potrestala disciplinární komise, která mu udělila také pokutu 30 tisíc korun. 

Kouč Jablonce Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Šedesátiletý Rada byl rozhodčím Ondřejem Berkou vykázán na tribunu krátce před koncem prvního poločasu. Bývalý reprezentační kouč měl sudímu vyhrožovat a sprostě nadávat. "Berko, ty sr**ko jedna. Berko, ty se mi raději vyhýbej," uvedl sudí v zápisu o utkání, co trenér Severočechů řekl. Sám rada něco takového po střetnutí odmítl.

Po trestu od disciplinární komise by měl přijít o domácí zápas s Ostravou a následující utkání na stadionu vedoucí Slavie. Jablonci patří čtyři kola před koncem nadstavby o titul čtvrté místo, které zaručuje místo v play-off s vítězem skupiny o Evropskou ligu. Od pátého Baníku ho dělí šest bodů a na třetí Spartu jich ztrácí devět.

Pokutou za chování při zápase skupiny o udržení s Duklou byl potrestán také trenér Martin Hašek z Bohemians 1905. Klub navíc musí za chování fanoušků v zápase s Jabloncem v předposledním kole základní části zaplatit 20 tisíc. Stejný trest dostalo za duel s Bohemians 1905 i Slovácko, zatímco vedoucí týmu Sparty Miroslav Baranek dostal za chování po semifinále poháru na Slavii pokutu 15 tisíc korun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy