Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Berbr skončil ve STESu, svaz se přihlásil v korupční kauze jako poškozený

Roman Berbr odstoupil z představenstva STES, což je marketingová společnost Fotbalové asociace. Předseda FAČR Martin Malík rovněž informoval, že asociace se přihlásila do trestního řízení v souvislosti s "Berbrovou" rozsáhlou korupční kauzou jako jeden z poškozených.

Roman Berbr
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Berbr, který je od října ve vazbě, nejprve skončil ve funkci místopředsedy FAČR. Kromě něj přišla o pozice v českém fotbale i UEFA také jeho manželka Dagmar Damková. Z ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy bylo obviněno celkem dvacet osob.

"Roman Berbr rezignoval na pozici v představenstvu STES a tím pádem už nefiguruje v jakýchkoli strukturách asociace nebo jejích dceřiných společností," uvedl Malík. "Výkonný výbor dnes také rozhodl o tom, že se fotbalová asociace přihlásí do trestního řízení jako jeden z poškozených," dodal.

Kauza se zatím týká nižších soutěží, ale podle posledních informací uniklých z policejních spisů by se mohla dotknout i první ligy. Podle odposlechů před červencovým finále domácího poháru mezi Libercem a Spartou (1:2) kontaktoval Berbr sudího Pavla Královce, který byl kvůli tomu minulý týden do konce roku stažen z listiny rozhodčích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy