Je nám líto, video expirovalo.

Berbr se stížností neuspěl a bude i nadále stíhán vazebně

Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr, který je obviněn z korupce, bude podle informací ČTK i nadále stíhán vazebně. Rozhodl o tom odvolací pražský městský soud po projednání stížnosti fotbalového funkcionáře, kterého v říjnu poslal do vazby Obvodní soud pro Prahu 6 za účast v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy.

Roman Berbr
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"O stížnosti jsme rozhodli v neveřejném zasedání," řekla mluvčí městského soudu Markéta Puci. Protože ale Berbr verdikt zatím nemá doručen, nemohla se vyjádřit k jeho výsledku. Berbr měl podle dřívějších informací serveru SeznamZprávy.cz pozitivní test na koronavirus. Kvůli tomu ho převezli z Prahy do vazební nemocnice v Brně.

Soud podle informací ČTK zamítl stížnost i dalšího z obviněných, sportovního ředitele Vyšehradu Romana Rogoze. Obvodní soud pak poslal do vazby také rozhodčího Tomáše Grimma a bývalého ligového hráče Michala Káníka.

Grimm byl z vazby propuštěn na konci října, protože začal vypovídat. Káník zůstává ve vazbě, protože vzal stížnost proti vazebnímu stíhání zpět. Podle serveru Sport.cz složil kauci a byl propuštěn na svobodu. Také ostatní obvinění zůstávají na svobodě.

Kauzu údajného ovlivňování fotbalových zápasů prostřednictvím rozhodčích rozpoutal v polovině října policejní zásah na několika místech v zemi včetně pražského sídla FAČR. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Berbr a skupina lidí kolem něj také zpronevěřili 850 tisíc korun z Plzeňského krajského fotbalového svazu.

Šestašedesátiletý Berbr už rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského fotbalového svazu. Funkce v českém fotbale opustila také Berbrova partnerka Dagmar Damková. Na vlastní žádost skončila i v komisi rozhodčích UEFA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy